Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni szőrszálhasoga...

Mit lehet tenni szőrszálhasogató kolléganővel?

Figyelt kérdés

Mivel mérnöki irodában dolgozom, még azt sem mondhatjuk, hogy h_lyék között dolgoznék.

Az egyik erősen túlsúlyos középkorú kolléganőm rendszeresen apró dolgokba köt bele, de olyanokba, amik a főnök szerint teljesen lényegtelenek.

Ez a része igazából tökmindegy, mert nem felettesem, simán megkerülöm, és megkérdezem a főnököt, hogy tényleg rosszul csináltam-e, és úgy csinálom, ahogy ő mondja. Ritkán van igaza igaza, kivéve h pl. észrevesz egy elgépelést vagy hasonlót.

Ma pl. vagy 30 nyilatkozatot megcsináltam, erre kitalálta, hogy lehet, hogy újra meg kéne csinálom. Nyilván nem csináltam meg újra, mert főnök szerint jól csináltam.


Ami viszont rohadt idegesítő, hogy állandóan kritizál másokat (főleg vékonyabb fiatal nőket) a hátuk mögött, de a rádiós bemondótól kezdve mindenkibe beleköt, még nem nagyon hallottam bárkiről is elismerően nyilatkozni.

Olyan, mintha attól érezné jobban magát, ha talál valami hibát másokban.

én fiatalabb sportos férfi vagyok, nem „jelentek számára veszélyt” semmiben, főleg nem a poziciójára, igazából nem sok vizet zavarok, csak csendben dolgozom.



2022. jan. 5. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Attól hogy mérnök lehet emberileg nulla.


Helyre kell rakni.

Ne hagy a fejedre nőni.

Megmondani neki minden pillanatban, hogy ez nem a te dolgod, a főnöktől vársz utasítást nem tőled, ez legyen a legnagyobb problémád az életben stb.


Amúgy igen, ettől érzi jól magát, mert amúgy szar az élete.

2022. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

#1-ek van igaza. Szerintem finoman jelezd neki, hogy nem az ő dolga, hogy a munkád minőségét megítélje.


Ha a finom jelzés nem használ, lehet erőteljesebben.


Persze vigyázni kell, mert ha csókos a főninél, akkor könnyen beleköphet a levesedbe.

2022. jan. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Én is azt javasolnám mint a többiek,ha amúgy ő neked senkid közöld vele hogy nem vagy kíváncsi a baszogatásaira hátha leáll vele.Az ilyen embereknek általában szar az élete és ezzel próbálja levezetni,uralkodni másokon hogy azt érezze irányításban van.

Próbáld figyelmen kívül hagyni vagy határozottan lekoptatni,a legtöbb megszeppen ha valaki vissza mer szólni

2022. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Megmondani neki, hogy köszi az észrevételt, igyekszem figyelni rá, igazad van, majd tényleg figyelni a pontosságra.
2022. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Mondd meg neki hogy a bálna testéből eredő kisebbségi kompleuxsról nem ti tehettek, és fogyjon le
2022. jan. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

- Gyűrd fel a nagrágod/fölsőd ujját előtte

- Jól láthatóan tépj ki belőle pár szálat (vagy előtte készítsd oda az asztalodra)

- Ezt a 2-3 szálat fogd, és vidd oda az asztalára: ,,neked hoztam hogy legyen mit hasogatnod" ;)

2022. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Én egy ilyen kritizáláskor odaadnám neki a doksit/bármit, hogy javítsa ki.


Nekem is van egy kollégám (szintén mérnök), férfi, 45 éves, ugyanez. Ellehetetleníti a munkát a hülye modorával. Én kerülöm.

2022. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen idegesítő kollégákat én is inkább kerülöm. Ha nem szükséges, inkább nem kapcsolódok hozzájuk. Minden megszólalása kritika. Nem hiányzik.
2022. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!