Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha betegség miatt hiányzom a...

Ha betegség miatt hiányzom a munkahelyemről azt utólag be kell pótolni/le kell dolgozni azokat a napokat? (Kereskedelem)

Figyelt kérdés
Még csak 4 hónapja dolgozok, előtte iskolába jártam. Csak most nem érzem annyira jól magam, ezért gondolkodtam rajta hogy mi legyen. (?)

2022. jan. 6. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell. Tappenzen leszel.
2022. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Ha táppénzre mész, akkor értelemszerűen nem.

Ha nem mész táppénzre, és jófej a főnököd - de ezt előtte egyeztetned kell -, úgy megbeszélheted vele, hogy most 1-2-3 napig nem mennél ezért és ezért, de ekkor vagy akkor bepótolod a kieső munkaidőt. (Nem biztos, hogy beleegyezik.) Ez utóbbi esetben marad vagy a táppénz, vagy mész betegen.

2022. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

de olyan opció is van hogy táppénzre mész és már nem is kell visszamenni.

én így jártam. műtét, utána 1 hónap tp, és mire visszamentem más ült a helyemen és a főnök behívott az irodába a betegség utáni első napon .

kalap kabát.

2022. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Vigyél orvosi igazolást, és akkor táppénzre vesznek, kevesebbet kapsz, mint a fizetésed azokra a napokra. De négy nap után máris beteg lettél? Egyébként nem dolgozok, hanem dolgozom helyes magyarsággal, mint alszom, eszem, iszom stb., ezek mind ikes igék.
2022. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! 4 hónap nem nap.. szövegértés :)
2022. jan. 9. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!