Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hagyjam ott a munkahelyem?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy egy kis boltban dolgozom, kb. másfél hónapja. Úgy vettek fel, hogy nem kell mindig hétvégén jönnöm, és délután sem. És hogy csak az első hónapban leszek próbaidőn, alkalmira bejelentve, utána rendes 8 órás bejelentésem lesz.

Ehhez képest hamar kiderült, hogy minden hétvégén (szombat vasárnap) mennem kell, és mindig délutános vagyok. (hétköznap 14-től 23-ig, hétvégén 15,16-tól 23-ig) .. mert a kolléga nem szeret délután jönni, és nem akar hétvégézni, mert hogy ő háztartást vezet (ki nem?)

eltelt egy hónap, kiderült, hogy még két hónapig leszek ebben a bejelentésben, ami nem fizeti a TB-met.

Az egyik munkatárssal elég rosszul jövök ki, folyton beszól, cseszeget, mert én még kezdő vagyok, és nem megy olyan rutinnal mint neki, aki már 4 éves ezt csinálja. Fizetéskor megtudtam, hogy tőlem 600 ft-ot, tőlük pedig 25000 ft-ot vontak le, mert az elmúlt két hónapban volt lopás.. Maguktól nem vontak le, mert ők a főnökök, és amikor ők dolgoztak, akkor biztosan nem loptak a boltból... :D

Mellesleg gyakori, hogy bepakolnak egy csomó árut és hazaviszik, amit elfelejtenek bevinni a gépbe. Így valahogy érthető, hogy 50 ezer ft hiány volt a gépbe, amit a két kollégától levontak.

Így hát nekem hamar el ment a kedvem ettől a munkahelytől, úgyhogy új munka után kutattam. Kiderült, számon kértek, hogy ugyan, mibajom van, miért keresek én másik munkát. Elmondtam a fő bajomat, a kollégám viselkedése, és a nekem nem kedvező beosztás.

Tegnap előtt bementem, felmondtam, és azt beszéltük meg, hogy ebben a hónapban még maradok, hogy tudjanak találni új embert helyettem.

Mára viszont nagyon szarul lettem, fájtak az izmaim, és lázam is lett. Felhívtam a főnököt, mondtam, hogy beteg lettem és sajnos így nem tudok bemenni.. Azt mondta, hogy hát jó, akkor a mai napot még megoldják, hogy a >kedves< kollegina aki nem szeret hétvégézni, ma bent marad egész nap helyettem, de jó lenne ha betudnék menni, mert a másik főnöknek (a barátnőjének) meghalt az anyja, és intézik a temetést, így nem tudnak jönni.

Na, ezután 10 perccel felhívott a drága kollegina, és szépen elmondta, hogy nagyon jó lenne ha ma befáradnék, mert neki nagyon sok elintéznivalója van, és amúgyis holnap is egész napozik, és ez így gyönyörű, hogy neki kell lennie ma is, meg holnap is.

Jó. Nem akartam köcsög lenni, fogtam magam, és bementem. 8 órára már sokkal rosszabbul éreztem magam, kétszer hánytam is, és már ráz a hideg, annyira belázasodtam. Gondolom, hogy influenza. Nem hiszem, hogy holnapra jobban lennék, de holnap reggel fél 6-ra kellene jönnöm, ja, és kiderült, hogy a szabadnapomon szerda csütörtök is bekéne jönnöm, tehát 7 napot dolgozzak le egybe, betegen.

Most nagyon azon gondolkodom, hogy felmondjak-e holnaptól úgy, hogy be sem jövök. Csak az a gáz, hogy mivel most halt meg a főnök anyja, ők nem tudnak bejönni, és a kollégáimnak kellene 15 órázni ha nem jövök.


Köszönöm, ha elolvastad.


Ti mit tennétek? Próbáljam meg kibírni ilyen betegen, és menjek be, vagy hagyjam ott őket a pi*ába?



2017. okt. 15. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kilépni az ilyen helyről...
2017. okt. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A helyedben nem mennék be.De ha úgy érzed segitened kellene nekik pár napot,akkor tedd meg,de nem a kolléganő miatt aki nem szeret hétvégézni,mert ő sem venné figyelembe a te igényeidet adott esetben.A leirásodból úgytúnik nem is ismeritek egymást olyan régóta.Ami a főnököt illeti sajnálatos,ami történt,de ilyen esetben nyugodtan lefelezhetné a munkaidőt pár napra vagy be is zárhatna ameddig a temetés elrendeződik.De a privát már csak ilyen az üzlet nem állhat egyetlen napot sem...bárhogy is döntesz utólag egyik se lesz hálás érte,ha bevállalod.
2017. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után én tuti nem mennék be.
2017. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyáltalán nem ismerem őket, nemrég dolgozok ott. De már nagyon elegem van.

60 ezer ft-om van most így náluk eddig ebben a hónapban, szerintetek ha holnaptól kilépek, megkapom? félek, hogy lenyúlják..

2017. okt. 15. 22:50
 5/13 anonim ***** válasza:

Végig olvastam.

Ilyen betegséggel boltba és csomó helyen nem dolgozhatnál.

De a muszály nagy úr.

Kollégáknak semmi közük, hogy kerestél másik melot.

Mihelyt lehet, lelépni. És utána néznék, hogy vagyok bejelentve.

2017. okt. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elvileg napi bejelentés, de már az sem lepne meg, ha sehogy..
2017. okt. 15. 23:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Próbaidőn vagy és van szerződésed, így bármikor felmondhatsz.A lóvédat meg ki kell fizetniük és ha kukacoskodnak, említsd a munkaügyi bíróságot, navot...ennyi szabálytalanságot gerinctelenséggel...a diktafont ajánlom használd!


A brigádot meg sz@rd le, mindegyiküket.

Köszönést sem érdemelnek.

Ha a TB nem volt fizetve és voltál orvosnál, lesz mire költened fizudat-ezt közli a nav is vélhetően.

2017. okt. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi, igazatok van, nem hagyom magam tovább idiótának nézni..
2017. okt. 16. 00:02
 9/13 anonim ***** válasza:

" Technikai okból zárva ". kiírják, ha nincs aki kiszolgálja a vevőket.


Te " csak " most vagy beteg, kis pihenéssel új erővel, új helyen folytathatod a melót.

F@cfej kollégák mindenhol lesznek.

Körülmény változik.


Nálam más a helyzet. Kb 300 körüli létszám.

Pénteken én is megléptem azt, amit már tavaly ilyenkor kellett volna. A " termelésbe " dolgozók, és a hat.szerződés miatt vártam. Eddig legalább volt melom, bejelentett, fizu is. ( nevetséges bér, de volt )

És nem a cég, közvetlen kollnők, miatt nem tettem meg.

2017. okt. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Ilyen helyen nem szabad dolgozni. Pláne ha még a TB-t se fizeti be.

Helyedben felmondanék aznnal és beadnám a leszázalékolási kérvényt is (háziorvossal egyeztetve).

Egyetlen észrevétel: ha szép kérésre be tudtál fáradni, akkor lehet, hogy nem olyan nagy a baj(?).

Egészségedről van szó, a munkáltató feladata, hogy az üzlet működésének zavartalanságát biztosítása - legyen elég eladója.

Gondold meg, hogy a kollégádban felmerülne-e, hogy 15óráznia kell, ha háztartást kell vezetnie. Ritka eset, ha igen.

Egyre nagyobb kincs az emberi munkaerő, jó eséllyel indulsz ismét egy próbaidőre legalább akár eladóként is.

2017. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!