Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A volt munkahelyem a kirúgásom...

A volt munkahelyem a kirúgásom után visszaperelheti tőlem a fizetésem egy részét? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Felvételkor nem árultam el, hogy egy (csak papíron létező) pszichiátriai marhaság miatt le vagyok százalékolva. Nem is amiatt rúgtak ki, hanem egyszerűen elégedetlenek voltak a teljesítményemmel a próbaidő végén. Van egy olyan szemét törvény, hogy elvileg csak a mindenkori minimálbér másfélszeresét kaphatnám, ehhez képest jobban kerestem. Na mármost, ha utólag a fülükbe jut a pszichés nyavalyám pletykája - sajnos ezt nehéz lesz elkerülni - akkor tehetnek-e ellenem jogi lépéseket?

2020. szept. 29. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokra mennének vele.
2020. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És honnan tudnák meg hacsak nem vagy akkora marha , hogy mindenkinek kibeszéled ?
2020. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak veled semmit tenni. Azonban, ha próbaidőd alatt be voltál jelentve, én az NRSZH-tól tartanék a helyedben. Ismerősnek is így szűnt meg a rokkantságija, dolgozott 3 hónapot, majd egy nap többet nem kapta az ellátást. Az se mindegy, hogy milyen ellátást kapsz, rokkantsági járadékra pl. ez a kereseti korlát nem vonatkozik. Azt már csak nagyon zárójelben jegyzem meg, hogy ha a betegségeddel le vagy százalékolva, akkor neked sem kéne ezt félvállról venned (csak papíron létező pszichiátriai marhaság, pletyka stb.). Nem kell másnak tudnia róla, de saját magad előtt ne tagadd ilyen vehemensen. Üdv, egy másik pszichés betegséggel leszázalékolt, dolgozó emberke.
2020. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ketteske: Könyvet írok, abból fog kiderülni. A volt kollégáim is érdeklődnek a könyvem iránt, mert már meséltem nekik róla.
2020. okt. 3. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
“Ketteske vagyok” . Azt a könyvet előbb ki is kell adatni . Az meg nem megy olyan könnyen . Ez az egyik a másik meg , hogy léteznek szerzői jogok is , szóval az , hogy a könyvben ez van tényként állítva , azt a munkáltató nem használhatja fel ellened csak úgy .
2020. okt. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!