Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkahelyen születésnap...

Ha egy munkahelyen születésnapra vagy névnapra kapok ajándékot, illik a többieknek adni belőle, vagy vigyem haza az egészet?

Figyelt kérdés
Hogy illik?
2022. jan. 7. 21:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Alapesetben sokan megosztják amilyük van. Ezt viszont egy neves napra kapja az ember.
2022. jan. 7. 21:10
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mit kapsz.
2022. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sört :)
2022. jan. 7. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Sört nem szokás megosztani csak ha egész hordót adnak.
2022. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ. Mi kapunk a cégtől szülinapra, az âlltalában egy tárgy, hazavisszük és kész.


Viszont a konkrét osztály ahol vagyok, mi névnapra gyűjtünk 300 ft-ot fejenként, és a névnapos megkapja egybe, kipótolja és vesz valamit magának. Cserébe ő hoz sütit, üdítőt... Aminek mindenki örül.


Azert is vezettük be, mert pl mikor nekem nevnapom volt kaptam kb 10 milkacsokit, bonbonokat es ilyeneket. Van hogy nem is szereted amit kapsz. Igy meg van pár ezer ft-od, amin vehetsz valami aproságot (amiket szoktunk: orchidea, solámpa, kép, festmény, váza, párologtató... De volt aki kipotolta es mas dragabb dolgott vett)

2022. jan. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát itt nálunk konkrétan az egyik munkatársamtól kaptam pár sört. A többiektől semmit.
2022. jan. 8. 10:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Sört nem osztanék meg, hát munkaidő van. :D Egy tábla csokit, doboz bonbont simán körbekínálok.
2022. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ahh, itt munkaidő végén már megy a pia. Csak szolidan persze.
2022. jan. 8. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!