Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Viszonylag új ember esetében...

Viszonylag új ember esetében szerintetek illik x összeget elkérni egy munkatárs születésnapi ajandékába?

Figyelt kérdés

Van egy tobb eve egyutt dolgozo csapat, akik nagyon joban vannak egymassal, eljarnak ide-oda szabadidejukben. Erkezik egy uj ember a ceghez, lassan 7-8 honapja mar egyutt dolgoznak, a munka kozben nincs gond, jol el van mindenki, de ennyi, ezen kivul az uj ember nem “kerult be” a csapatba, soha senki nem hivta ezt a szemelyt semmilyen szabadidos programra, senki nem vette fel kozossegi media feluletre stb.

A tortenetben en vagyok az uj szemely.

Ilyen esetben, ha a kollegak nagy mosollyal megkerdeznek, hogy szeretnem-e alairni a szulinapi kepeslapot egy masik kollega szamara, amire termeszetesen “igen” a valasz, mert miert ne?

majd az igenlo valasz utan megkerdezik, hogy es szeretnek-e beszallni az ajandek osszegebe, szerintetek mi a jo valasz?

Szivem szerint nemet mondtam volna, de ugy ereztem sarokba voltam szoritva, mert most erre a kerdesre mi lett volna a helyes valasz, hogy bocs, nem? Mert amugy munkan belul nem rossz a viszony, inkabb udvarias de tavolsagtarto, semmikeppen nem rossz.

Nem az osszeg merteke a fontos, mert nem nagy penzekrol van szo (1500ft fejenkent, egy ikeas ajandekkartya lesz az ajandek), de ugy erzem, hogy kicsit furcsa, hogy eddig senki nem kereste a tarsasagom, raadasul ezek a emberek meg csak arra sem kerdeztek ra, nekem mikor van a szulinapom, nemhogy meg ajandekra gyujtsenek...


2020. aug. 4. 13:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Azért 7-8 hónap után már nem vagy új és hiába nem vagy baráti viszonyba velük, ha náluk ez a szokás, akkor illik neked is beleadni. Nyilván jogodban áll nemet mondani, de tuti rossz néven vennék és utána lehet még ennyire se lenne jó velük a viszony. Mivel nem nagy összegről van szó, érdemes inkább kifizetni és (ha csak nem kifejezetten bunkók) te is majd biztos kapsz valamit.
2020. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Ennyi idő után simán beadnék, és ugyan tőlem se kérdezte meg senki, mikor van a szültésnapom, a HR meg a főnök tudja, és tőle szokott indulni az ajándékozosdi nálunk. Vagy esetleg neked mér volt azóta? Mert akkor viszont nem adnék be pénzt, ha én se kaptam semmit. :)
2020. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy ez egy nyitás volt a befogadásod felé. Nem vagyunk ott, így nem tudhatjuk, hogy ők pl. nem tőled vártak-e valami lépést, ami eddig elmaradt?


Mindenesetre, ha így érzed, mondhattál volna nemet is.


De, gondolom, a te születésnapodra is gyűjtenek majd, ha ott ez a szokás.

2020. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az en szulinapom mar volt, akkor olyan 3 honapja dolgoztam mar ott, es senki nem koszontott fel, sem szoban, sem ajandekkal.
2020. aug. 4. 13:52
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben nem biztos, hogy fizettem volna bele.
2020. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

En beleadnék.


En utalom a m.helyeken ezeket a kenyszeres kötelezö jopofizos köszöntgetéseket, de ugye nem en hatàrozom ezt meg. Igy mindig fizetek. Ugy veszem mint a közepkorban volt egyhazi adot. Hogy kötelezö "tized" a bérböl.


Nalunk 2-3000 Ft alkalmankent mert kevesen vagyunk. Torta + ajandek.

2020. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem az első hónapban volt, hogy akinek a helyére mentem vegyünk búcsú ajándékot elég nagy összegben és adtam bele. 7-8 hónap már elég sok ahhoz, hogy belevonjanak ezekbe. Jövőre emiatt szerintem ők is fognak ajándékozni neked, ha véletlen nem, akkor erre hivatkozva elutasíthatod őket később. Én ebből semmiképp senvonnám ki magam, mert jobb a diplomácia.
2020. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

nálunk ez úgy volt megoldva, hogy ha akarod, beszállsz, ha nem akkor nem. De akkor alá se irattuk a képeslapot. Illetve nálunk sütizéssel is egybekötöttük a szülinapokat, de ha valaki nem adott bele, azt nem láttuk szívesen sütizésnél sem.

Azt még hozzátenném, hogy csak a nagyobb, kerekebb szülinapok voltak ünnepelve, illetve kicsit esküvők, babavárások is.

Amit szerettem, az az, hogy nem volt összeg megszabva, először gyűjtöttünk, utána vettünk ajándékot.

2020. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mindenkepp fizetni fogok. Lehet igazatok van es en vagyok a tul érzékeny.

Talán nem maga a kérdés zavart, inkább a kérdés módja, az, hogy esélyt sem kaptam arra, hogy pl. Nemet mondjak.. en például soha nem tennék fel egy ilyen kérdést valakinek, sokkal szimpatikusabb lett volna, ha az adott kollegám ugy jott volna oda, hogy xy-nal kedden szulinapja lesz, es a csapattal IKEAs ajandekkartyat fogunk ajándékozni neki, mindannyian bele adunk x összeget , kb ennyi, egyikunk sem értelmi fogyatékos, nyilván ennyiből ért az ember, megis ha esetleges nem a válasz kevésbé kellemetlen a szitu. Ilyen esetben Tuti felajánlottam volna, hogy en is bele adok, de igy legalabb nem ereztem volna magam sarokba szorítva

2020. aug. 4. 14:45
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a megfogalmazáson kár fennakadni; kétlem, hogy előtte egy órát elemezgette, hogy mit fog mondani, és azt te majd vajon hogyan érted...
2020. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!