Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha közölném a főnökömmel,...

Ha közölném a főnökömmel, hogy alkalmatlannak érzem magam a munkakörre akkor mi lenne a reakciója?

Figyelt kérdés

Diplomás irodai munkakör. Viszont nagyon nem látja, hogy milyen hiányosságaim vannak (egyébként toleráns velem). Problémamegoldó készségem kb. nulla, nemrég kiderült, hogy 104-es az IQ-m ami magyarázza, hogy a helpdesk/logikai problémamegoldó feladatok miért mennek baromi nehezen és eddig a többiek segítettek csak ki viszont nem merem elmondani a gondjaimat, mert félek, hogy utána csak rosszabb lesz.


Egyébként szívesen lelépnék, mert alapból a szakterületet se szeretem és tanulnék mást/elhelyezkednék máshol (szellemileg valami könnyebbet).

Mi lenne szerintetek a reakció egy ilyen esetben egy főnöknél?



2022. jan. 9. 11:32
A kérdező szavazást indított:
Páros lábbal rúgna ki tök mindegy milyen toleráns és kedves.
Közös felmondással diszkréten megválna tőlem.
Csak mégjobban ráfekszik a képzésemre/oktatásomra függetlenül a képességeimtől.
Mosolyogna egy jót és közölné, hogy menjek vissza dolgozni.
Úgy szívatna orrba-szájba, hogy utána egy percig sem akarnék ott lenni (ez esetben mit tanácsolnátok, hogy lépjek le)
23 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha emberileg kedvelne, talana neked egy masik poziciot a cegnel es felajanlana ... vagy elvarna, hogy allj fel magadtol es menj el a cegtol.
2022. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló történt velem is tavaly. Ott annyi volt a válasz, hogy észrevette, de pont ezért nem szólt semmit. Nem az a megoldás, hogy elkerülöm a problémát, hanem hogy fejlődjek és fejlesszem magam.

Bár úgy éreztem, hogy minden nap szivat a főnök, gyakran sírtam is otthon, de addig húzott amíg most már úgy érzem, kezdem megütni a többiek szintjét.

Nem mondtak le rólam, nem rúgtak ki, hanem sorra adták a feladatokat pihenő nélkül, hogy ha hiányosságom van, azt igenis fejleszteni és gyakorolni kell, nem a szőnyeg alá söpörni. Mert ha alkalmatlan lennék rá, akkor fel sem vettek volna. Ez nagyon jó motiváció volt.

2022. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pont olyan ember vagyok, akinek fontos, hogy a beosztottjaim jók legyenek és jól érezzék magukat a pozícióban. Mivel én döntöm el, hogy kivel dolgozom és nem akarok mindig felvételiztetni, ezért ragaszkodom azokhoz, akik velem dolgoznak. Nem érdekel, hogy mennyire béna és mihez nem ért. Az érdekel, hogy legyen nyitott és figyeljen arra, amit csinál. Akkor el fogja érni azt a szintet, amit produkálni kell. Egy bonyolult munkakörbe hónapokig tart beletanulni, azaz türelmesnek kell lenni a kollégákkal. A te főnököd is így gondolja, nagyon helyesen.
2022. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Egy bonyolult munkakörbe hónapokig tart beletanulni, azaz türelmesnek kell lenni a kollégákkal"


Félve árulom el, hogy 1,5 éve dolgozok már (tehát nem pár hónapja) és mai napig 5-ből 3 feladatot a kollégák/főnök segítségével tudok csak megoldani. Maradék 2-őt pedig általában sikerül elmismásolni mert olyan sok munkájuk van a többieknek is, hogy nem szokták egzakt módon nyomon követni mit csinálok munkaidőben (mondjuk azokban nem is tudnának/akarnának segíteni és én sem értek hozzá).

2022. jan. 9. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
És ezzel mi a probléma? Bénának érzed magad? Szedd össze magad! Örülj, hogy ott dolgozhatsz
2022. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ha ilyen szánalmasan nem megy, akkor miért nem váltottál?
2022. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!