Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sopronban ennyire nem akarnak...

Sopronban ennyire nem akarnak dolgozni az emberek a KFCben hogy mar videkrol toboroznak oda embert?

Figyelt kérdés
Meglepodtem mikor megltam egy alashirdetest arrol hogy a kfc somogymegyebol ahol lakom toboroznak embert soproni munkara lakhatassal. Ennyire nincs aki dolgozzon ebben az uzletagban sopronban vagy mi a banatom van? Fizetnek de megsem?

#KFC #soporon
2022. jan. 11. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Elég buta kérdés!
2022. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan átjárnak Ausztriába dolgozni, ez lehet az ok.
2022. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha Sopronban laknék, és olyan képzettségem lenne amivel gyorsétteremben dolgozhatok, akkor nem is lenne kérdés hogy inkább az osztrákoknál melóznék valami gyorsétteremben.
2022. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3.-nál a pont. Felülsz a buszra, és 2-3-4X annyit kapsz külhonban.
2022. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, Pesten se nagyon dolgoznak a KFC-ben. Legutóbb a Keletinél fél órát vártam a rendelésemre többedmagammal, miután én leadtam kijött egy alkalmazott és kikapcsolta a kioszkokat, hogy ne lehessen több rendelést leadni. Nem tudom mi volt ott, pedig még este 8 óra se volt, nem hinném hogy már zártak és azért nem volt már csirke sütve.
2022. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb mindenhol ugyan az a helyzet. Emberhiány van
2022. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Sok összetevős a dolog.

Társadalmi, gazdasági és még sok minden más, de ezekbe nem mennék bele.


Társadalmi, mert sokan alantas munkának érzik. Pedig nem az. Minden munka munka, és mindenkire szükség van.Lehet hogy nem a legjobb meló, de ettől ha dolgozik az tisztességes látszatot kelt.

Sokaknak viszont büdös a munka inkább csórók maradnak, vagy várnak a csodára.

Persze van a másik fele is akik egy vacakul fizető állásban maradnak egy életen át, aztán nyugdíj előtt meg arcon csapja őket a valóság.


Gazdasági okok mert sz@r a gazdaság és ugyan a fiatalok folyton a gyorséttermekben lógnak ettől kevés a pénz a gazdaságban, és emiatt a fizetések is alacsonyak. Kevesek elégszenek meg ezzel. Pláne ahogy előttem írták némi német tudással egyből többszörösét lehet keresni.

Irodai munka és család mellett 1 év alatt A2 szintet megléptem németből úgy hogy nem 20 éves vagyok.

2022. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sopronban nem csak a KFC-ben nem akar senki dolgozni, hanem kb bármilyen alacsonyabb presztízsű, minimális képzettséget igénylő munkakörben, mert ha csont ugyanazt csinálja, a határ túloldalán jóval többet kap érte.

A cégnek, ahol dolgozom, Sopronban is van telephelye, a magyar bérszínvonalnak megfelelő fizetésért például géplakatost és villanyszerelőt is kb lepkehálóval lehet fogni néha-néha, azok jelentős része még ráadásul sajnos olyan is, hogy azért köt ki itt, mert máshová nem kell.

Amúgy nem annyira értem eleve ezt a hirdetést, hogy mik az elképzelések, mert aki eljön Sopronig az otthonától távolra, annak már kb mindegy, hogy elmenjen-e mondjuk Wiener Neustadtig, ahol jóvla többet kap.

2022. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor épült, meg a Burgerking is, akkor kommentelgettek az emberek, hogy mennyivel akarták kiszúrni a szemüket. Nem is csodálom.

pl. kfc ben akkor pár éve 800 nettó körül volt az órabér.

Ki a franc megy ilyen alacsony fizetésért ilyen városban ilyen szar munkát végezni. Tabak ban másfélszer annyit fizetnek, aztán az sem rosszabb meló.

Azt kéne felfogni 1-2 cégnek, hogy itt a határ mentén kicsit jobban kéne fizetni, mert ha találnak is embert, az olyan is lesz.

Facebook on meg lehet is látni, hogy rohadt sok a panasz. Egyszerűen ennyire szar fizetésért, meg még szar melóért is mit várnak?

Ez nem Borsod meg nem valami eldugott falu, hogy semmi kilátás.


Ahol picikét jobban fizetnek, még ha szarul is, ott mindig van azért ember, és nem feltétlenül értelmi fogyatékos ráadásul.

Egyszer majd rájönnek.

2022. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

800 -as bér már nem lesz tartható mert az a minimál bér alatt van.

Bruttó 1200 kb a minimálbér. Jan 1 óta. Mondjuk nettóban ez még mindig röhelyes fizetés.

2022. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!