Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Profession.hu-ról milyen...

Profession.hu-ról milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Több hete jelentkezgetek itt állásokra, de csak egy cégtől jött olyan üzenet, hogy az elbírálás folyamatban. Erre ma írtam közvetlenül az egyik cégnek, és hamar jött is a válasz, amiben többek közt az is szerepelt, hogy ők nem is kapták meg jelentkezésem az oldaltól.
2022. jan. 12. 14:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Így jártam én is. Nagyon tetszett egy munka amit ott találtam, megpályáztam, semmi. Nagyjából másfél hónap telt el, beadtam a munkahely hr osztályán keresztül is. Nem volt egy hét, és jött a válasz. Gyanítom, hogy ők sem kapták meg.
2022. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy talán így akarják az emberekből kicsikarni a Prémium előfizetést.
2022. jan. 12. 14:35
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Phasza, én is ott jelentkezek állásokra... Akkor eztán inkább direktbe írok.
2022. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Munkáltatói oldalról tudok nyilatkozni. Egy kalap kaki. Fel is bontottuk velük a szerződést. Egy halom pénzbe került a hirdetések kiemelése, de jelentkezőt nemigen kaptunk; gondolom az lehetett, amit fentebb leírtak, hogy hiába történt jelentkezés, az nem jutott el a mi rendszerünkbe. Recruiterként amikor én kerestem az oldalon potenciális jelölteket, hát az is katasztrófa volt. Hiába választottam ki a szűrőket, kidobott egy csomó irreleváns találatot, szóval dupla annyi idő volt átnyálazni mindig a listát. Sokszor nem töltődött le a CV, vagy eleve a rendszer be se engedett lépni a céges accounttal.
2022. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen érdemes direktben inkább! Meg is lett az eredménye annak, hogy közvetlenül a cégnek írtam, mert az előbb hívtak telefonon.
2022. jan. 12. 15:54
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

A jelenlegi munkahelyemre a profession-ön keresztül talált meg egy fejvadász, és a feleségem is a profession-ön keresztül találta meg a jelenlegi munkahelyét.

Nagyon sok interjúm volt már professionös jelentkezés után, nekem csak pozitívak munkavállalóként a tapasztalataim.

2022. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Lehet a fejvadászok valamilyen spec hozzáféréssel rendelkeznek,és látják a regisztráltakat, mert pl egy munkaerőkölcsönző keresett, miközben az általuk hírdetett állásra nem jelentkeztem, és nem is voltam náluk alkalmazásban, hogy előszedjék a nevemet a saját adatbázisukból.
2022. jan. 12. 16:50
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Igen, fejvadászként rá lehet keresni random emberekre, ahogy írtam is hozzászólásomban (igaz nem mindig problémaments a keresés) #4-es voltam. Szóval nem csak azok között válogathatunk akik jelentkeznek a cég által meghirdetett állásra hanem a teljes profession adatbázisban.
2022. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem értek a HR-hez, de egy barátom fejvadászként dolgozik, és amikor kifaggattam, hogy milyen a jó CV, annyit mondott, hogy számára az, amelyikben a legtöbb kifejezés van.

Megvan, hogy mit vagy kit keresnek, és ha megtalálják az adott értéket a CV-ben, személyesen is megkeresnek, ezért jó a lehető legtöbb dolgot beleírni.


Nyilván az önéletrajzomban nincs benne minden, csak annyira, mennyire kell, de a professionön ezért kb egy kisregény van kitéve, és működik, keresnek.

2022. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
#9 Abszolút egyetértek. A profession keresője az alapján dolgozik, hogy a regisztrált felhasználók mit töltenek ki a profiljukon. Számtalanszor belefutottam abba hogy nincs megadva lokáció, vagy telefonszám, esetleg CV. Én először mindig megnéztem az adatlapot és ha az stimmelt, tehát megfelelt azoknak a szempontoknak amik kellettek az adott pozíció betöltéséhez, csak utána töltöttem le a CV-t, már ha volt. Tehát ezért jó ha ki van töltve az adatlap és legyen frissítve.
2022. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!