Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Profession.hu-ról milyen...

Profession.hu-ról milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Több hete jelentkezgetek itt állásokra, de csak egy cégtől jött olyan üzenet, hogy az elbírálás folyamatban. Erre ma írtam közvetlenül az egyik cégnek, és hamar jött is a válasz, amiben többek közt az is szerepelt, hogy ők nem is kapták meg jelentkezésem az oldaltól.
2022. jan. 12. 14:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Létszi világosítsatok fel, hogy mi is az a sokat emlegetett CV?
2022. jan. 12. 17:21
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Önéletrajz
2022. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Több helyre jelentkeztem én is általa, de semmi, max. 2 hellyről jött visszajelzés. Több oka lehet, az én oldalamat is vizsgáltam már, de nem 100-as a honlap, az tuti, pedig egy művelt ismerősöm ajánlotta.
2022. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%
Engem egész sok helyről visszahívtak és végül az állásom is onnan lett meg. Egy céghez jelentkeztem egy bizonyos munkára, és mikor felhívtak, ajánlottak egy sokkal jobb pozíciót a cégnél. Szóval ki lehet fogni.
2022. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
5%

professön?!

múltban élesz, búzavirágom

linkedin lesz a jó

2022. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%

Mi az a fejvadász ilyen szempontból?


Egyébként xar.

A statisztikánál ott volt,hogy hány helyre mutatták be a CV-met,és stb.

Abszurd adatokat írt...

2022. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, a fejvadász az aki embereket keres töbségében vezetői pozícióba. A fejvadász lehet munkaerőkölcsönző cég alkalmazottja, aki szerződéses megbízás keretében keres más cégeknek embereket, de akár lokálisan, cégen belül is lehetnek ilyen toborzó munkavállalók. Én pl cégen belül voltam, tehát csak a saját cégünknek kerestem embereket, csak a saját, meghirdetett pozícióinkra. De pl egy munkaerőkölcsönzőnél dolgozó toborzó vagy fejvadász egszerre több céggel áll kapcsolatban és sokkal több pozíción dolgozik párhuzamosan.
2022. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
8%
MLM meg ilyen kém kisfőni mi?
2022. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
65%

És a Profession.hu dolgozója voltam, így jól ismerem a belső rendszert.


Ilyen, hogy egy jelentkezést nem kap meg az adott cég, az kb. lehetetlen.


Helyette az alábbiak miatt fordulnak elő veletek ezek a dolgok:


- Azért nem kapsz jelentkezőt, mert senki nem jelentkezik az állásodra. Java fejlesztőt keresel, classicban, 5-10 év releváns tapasztalattal, bérkiírás nélkül és nem érted miért nem jelentkeznek.

Vagy rossza a szövegezésed, lehetetlen a lokációd stb. Csodát mi sem tudunk tenni, el juttatjuk a hirdetésedet egy csomó releváns helyre, ha megoldhatatlan a pozi vagy béna az ajánlat, esetleg három pozíciót kell egy személynek betölteni, akkor akár a parlament falára is rakhatod a hirdetést, senki nem fog jelentkezni.


- Azért nem jeleznek vissza a jelentkezésedre, mert egy olyan pozícióra jelentkeztél, ahova rajtad kívül még 450-en, nem tud vagy nincs kedve válaszolni a HR-esnek. Ezzel sok mindent mi sem tudtunk kezdeni, max annyit, hogy aki minden jelöltnek válaszol, az kitüntetést kap és a jelentkezők is látják, hogy "ő mindig válaszol".

Esetleg közöd nincs a pozícióhoz - bár ez a ritkább eset, egyszerűen jellemző, hogy a HR-esek túlterheltek és nem tudnak visszajelezni.


- Az önéletrajz adatbázis keresőmotorja szerintem is egy rakás szar, de nagyon nehéz ennyi adatot úgy összerakni, hogy a cv feltöltők 70% digitális analfabéta, és a nyelvtudását a bérigényhez írja.

Ettől függetlenül egy teljes csapat dolgozik rajta, hogy egyben maradjon a rendszer és még mindig Magyarország messzemenően legnagyobb adatbázisa.

Minden pozícióra megvan a megfelelő toborzási megoldás, de persze vannak megoldhatatlan mozik. Autószerelőt, fejlesztőt ne keress hirdetéssel, felesleges, erre sikerdíjas fejvadászat kell és az nem nettó 150k lesz. Kereslet-kínálat, ez van.

2022. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Tamasvagyok válasza:
Olvastam a válaszadok között egy anonim nevű felhasználót. Csupa közhelyekkel válaszolt. Az igazság az, hogy az állashirdetések 95%-a kamu. A profession közvetítő iroda kiközvetített engem egy Andreas Agro nevű közvetítő irodához, aki kiközvetitett engem egy Dán illetőségű, valami H. ...fjord közvetítő irodához, aki kiközvetített egy valami Jens H. Emberhez, aki kiadott engem annak az embernek, akinél aztán dolgoztam! Ha ebből az 5 lépcsőből valakinél elbuksz, akkor nem lesz munkád. Tehát 5 ceg élősködik rajtad, keres azon, hogy majd talán egyszer dolgozni fogsz. Te meg csodálkozol, hogy szakmunkásként 1900€-t keresel, mikor Dániában egy szakmunkás 3600€ alatt rá sem néz a hirdetésre...
máj. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!