Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanàtok olyan munkahelye...

Felmondanàtok olyan munkahelyen ahol az új munkakàs nagyobb fizetést kapna?

Figyelt kérdés
Ugyanaz a végzettség,munkakör.Nàlunk àll így a helyzet vagyis erős sejtelmeim vannak hogy így lesz.Jött új kolleganő aki jó fej,dolgozik is egyenlőre még a màsik munkahelyén is dolgozik és a főnöknőm mondta ha bevàlik megtartjuk.Ő a munkahelyén valamivel jobban keres és a főnöknőmnek van hajlama rà,hogy túlfizesse jobb szerződést adjon.
2022. jan. 12. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Először megmmondanám a főnökömnek, hogy kéne magasabb fizu, ha azt mondja, hogy nem, akkor meg odaadnám a felmondásomat.
2022. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon hallgatnak emelést illetően, és vannak jócskán 25 alattiak is, ami bonyolítja a dolgot.
2022. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
#2 nek. A bruttót emelik a nettó emelkedéséről nem tehetnek a 25 év alattiak hogy nekik jobban fog emelkedni neked meg kevésbé. Nálunk is vannak 25 év alattiak, én nem mérgelődök azért mert nekik több lesz a nettójuk, mint nekem, ez ideiglenes majd kinövik :D Ennyi erővel a sokgyerekes anyukákra is pikkelhetsz mert nagyobb bruttó emelkedésnél az adómentesség miatt nagyobb lesz a nettójuk is. (Szerencsére abból kevés van, állandóan táppénz és helyettesíteni kell.)
2022. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Az már fix, hogy az új kolléganő "tud" valamit.

Amúgy csak akkor mondanék fel, ha pofátlanul alacsony lenne a fizu, pl: Ha egy másik munkahelyen még kevesebb munkával is többet kapnék... :,D

2022. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es hogy erted hogy tud valamit?

Persze hasonlo munkakorben dolgozik a tobbibe meg belejon eleg ratermett,motivalt.De nem lenne tisztesseges ha ot nagyobb fizetesre tenne mint azt aki evek ota ott van es a kis ujjaban van a munkafolyamat mind gyakorlati mindt pedig elmeleti szinten.

2022. jan. 12. 16:23
 6/8 anonim ***** válasza:

#3

Nekik nyilván kell a gyerekre a pénz, az érthetőbb ha már vállalta őket.

2022. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megertelek, es orommel olvasom, h teljesen realis leirast adtal rola, nem kezdted az uj lanyt szapulni, respect


En sem tudnek igy maradni, mindenkepp beszelnek a kozvetlen felettesemmel errol. S negativ valasz eseten en eljonnek.

2022. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy tök általános jelenség az alkalmazotti versenyszférában.. Csak mondom.


Tudsz te is keresni, fel tudsz mondani te is, és ki tudod harcolni a magasabb bért. Sajnos aza helyzet, hogy alkalmazotti szférában a legnagyobb emelést általában munkahelyváltással tudod elérni.. Én tudatosan ezt tettem.


Én is ezért hagytam ott a régi helyem egy olyanért, ahol nettó(!) 100+ ezerrel kaptam többet. Többet keresek, mint a 10+ éve ott dolgozó kollégám, de sztem még a kisfőnökömnél is.. Ja és hasonló pozi, és szektor..


ÉS ja, nem az újat kell szapulni, aki kiharcolja magánaka bérét. Én is azóta hogy ezt látom, azt mondom az ajánlatra, h köszönöm nem adom x összegnél alább. Ez a valóság.. Kockáztathatsz te is, ahogy mindenki, aki vált..


De előbb nyilván menj be fizetésemelést kérni.

(Mondjuk azt sem értem, te ezt honnan tudod ennyire pontosan, mert a főnökök általában nem ennyire h*lyék és közlékenyek az alkalmazottak fizetését illetően, hogy ilyen bér feszültséget generáljanak.. :D)

2022. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!