Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg butaság lenne, ha...

Tényleg butaság lenne, ha elvégezném ezt az OKJ tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elvileg már nincs is OKJ, de az egyik suli még indít tanfolyamokat. Sima érettségim van és szeretnék mellé még egy szakmát, de munka mellett elég nehéz, így olyat szeretnék, ami rövid idő alatt megvan. Eladó+boltvezetőre gondoltam, de mindenki le akar beszélni, hogy kidobott pénz lenne, mert érettségivel is simán lehetek bárhol eladó is meg boltvezető is akár. A többi tanfolyam viszont 2 éves és minél előbb szeretnék munkát váltani, amihez jó lenne legalább egy szakmát felmutatni az interjún, még ha akár nem is eladói munkakörbe mennék.

Nem nagy összegről van szó és csak szombati napokon lenne az oktatás. Szerintetek is csak idő és pénz pocsékolás lenne?


2022. jan. 13. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem azt akarod csinálni, semmi értelme. Az OKJ az egy alig valami, nem hasonlítható a diplomához, mert ha van egy akármilyen diplomád, már minimum titkárnő lehetsz vele, de az OKJ nem tesz alkalmassá ilyesmire.
2022. jan. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de nem akarok egyetemre/főiskolára járni. Az OKJ is szakmai bizonyítványt ad, nem?
2022. jan. 13. 19:00
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem olyan helyen akarsz elhelyezkedni, ami ezzel kapcsolatos, akkor csak pénzkidobás.
2022. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Igaza van az ismerőseidnek. Szerintem sem éri meg azt tanulni. Van ami érdekel? Mert 2 év nem olyan hosszú, és abba is gondolj bele, hogy később nehezebb lesz tanulni, pályát módosítani illetve végezz olyat, amiben szívesen dolgoznál. Mellesleg az automata pénztárak miatt egyre kevesebb eladóra van szükség. Később ennyire sem lesz, mint most.
2022. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
MENJ!
2022. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
OKJ = szakma. Végezd el!
2022. jan. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tanusítványt kapsz jelenleg
2022. jan. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szakmai bizonyítványt kapok a tájékoztatás alapján.
2022. jan. 13. 19:33
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Tanulni sosem butaság. Az a buta aki ezt mondja.
2022. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Tanulni valóban nem az, de nem mindegy, hogy mit. Már pedig ezért a bolti eladóért még fizetni is szerintem nem éri meg.
2022. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!