Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szükséges lenne újra elvégezne...

Szükséges lenne újra elvégeznem egy tanfolyamot, ha évtizedek óta nem vezettem, vagy elég a gyakorlás?

Figyelt kérdés
Tudom, hülyén hangzik. A 90-es évek elején szereztem jogosítványt munka reményében, ami ezután a fiókban landolt, rég le is járt persze. Ha most akarnék kocsit venni, és elmennék az orvoshoz, meg tudja újítani, vagy elölről kellene kezdenem az egészet? Persze ha nem, akkor is megtanulnám újra a kreszt, és sokat gyakorolnék, eleinte oktató mellett.
2021. aug. 8. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

no para. Elmész a körzetihez, és jogsiérvényesítést kérsz, mert lejárt az orvosid. Ha elkéri a jogsid, a szemed sem rebbenjen. Maximum megjgyzi, hogy ugye tudsz még vezetni?. Naná..


Ezel beballagsz a kormányhivatalba, és már készítik is az új kártyás jogsid, amihez ott helyben le is fényképeznek. Persze előtte pár ezret befizetsz, oszt jónapot. Ott a kormányhivatalban kapod meg, két hét múlva(saccperkábé)ehhez a mobilod számát meg kell adnod, mert sms-ben érzesítenek.


Elég egy gyakorlás de már az érvényes jogsival. Ne vállj be egy Budapesti utat péntek délután, előbb a kis utcákban, bárhol is lax.


Sok szerencsét.

2021. aug. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a KRESZ változásainak alaposan nézz utána. Az alapelvek nem változtak, de mondjuk te sem akarsz “Gyermekek” táblánál 53 km/h-val hajtva csekket fizetni vagy kiegészítő táblás egyirányú úton szabályosan forgalommal szemben haladó bringást elütni.
2021. aug. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam, bár eszembe jutott, hogy az oktató sem foglalkozott olyan apróságokkal, mint pl. a tankolás, kerékcsere, balesetnél teendők, motorgondok, de nem emlékszem elsősegélynyújtásra sem, vicc volt az egész. Ezekkel mindenképpen foglalkoznom kell majd, ha veszek kocsit. #2 Bringázom 😉
2021. aug. 8. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

amit még nem látok leírva, hogy nyugodtan vegyél 1-2 órát, akár már a jogsi megújítása után is, hogy oktató mellett tudj kicsit belejönni a dologba

én is csináltam ilyet (bár kissé más okból kifolyólag), felhívsz egy oktatót, 1-2 órát akár nap végén is bevállalnak sokan

2021. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, kösz 🙂 ("eleinte oktató mellett")
2021. aug. 8. 18:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is azt javasolnám,hogy vegyél néhány órát egy oktatótól, ő meg fogja neked úgyis mondani,hogy mennyit felejtettél,és szerinte meddíg érdemes gyakorolnod
2021. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!