Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki segítene kiigazodni?...

Valaki segítene kiigazodni? (közig)

Figyelt kérdés
Nem világos valami. Egy meghirdetett állásra hat. időtartamra keresnek embert ami határozatlanra módosulhat. Viszont két hely van az egyik határozatlan a másik hat. szerződéssel lenne. Tudni kell hogy a nem oltott helye lenne határozott. Ilyenkor mi van? Ha letelik a fizetesnelkuli állománya fog határozatlan idejűve válni a szerződés? Érdemes ilyen helyre jelentkezni v nagyon bizonytalan? Az oltatlan nem fog oltatni. Itt a státusz a kérdés, mert ugye ő státuszban van még gondolom. Köszönöm aki segít!

#kozig#oltatlan#
2022. jan. 14. 15:28
 1/6 anonim válasza:

A kérdés második felét nem igazán értem, az oltással való összefüggést.


De mindegy is, alapvetően azért szoktak határozott idejű szerződést kötni, hogy egyszerű legyen valakit kirúgni, amikor lejár a szerződése, mert nem kell indokolni. Határozatlannál a próbaidő után már problémás lehet a kirúgás, jogilag nagyon körültekintően kell eljárni, és még így is egy munkaügyi perben (ha beperled a munkáltatót, mert szerinted mondvacsinált okokra hivatkozva rúgtak ki), nagyon jó eséllyel neked fog igazat adni a munkaügyi bíróság.


Szóval határozott az tényleg egy bizonytalan dolog, amikor lejár, akkor új szerződést kell majd kötni, ami megint lehet határozott (vagyis bizonytalan), vagy határozatlan, ami már neked sokkal jobb.


Ha nincs nagy kényszer rajtad, akkor inkább határozatlan pozícióra pályázz.

2022. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ja, és még annyit, hogy sokszor a próbaidő nem elég a döntésre. Egy korábbi helyemen pl. kb 3-6 hónap volt a betanulási idő, és csak utána lehetett érdemi munkát elvárni és megítélni a kolléga munkáját. Magyarán 6-9 hónap próbaidőt kellett volna előírni, na ezt meg senki se fogja elvállalni.
2022. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elnézést sejtettem hogy zavarosan írtam le. Ebben az esetben az a lényeg hogy egy oltatlan ember helyére határozott szerződéssel kínálnanak meg vkit. És, ez azért lényeges mert vszinuleg az oltatlan kivar, a státusza megvan és ha vége a veszhelyzetnek visszaveszik (gondolom én). Őszintén szólva hat. idejűre akkor menjen az ember ha nincs más.
2022. jan. 16. 15:32
 4/6 A kérdező kommentje:
A hirdetésben úgy volt konkrétan nyár végéig élne a szerződés, és ha tetszik akkor hosszabbítható. Magyarul tűzoltasra kéne menni, ha pedig nem lesz már kötelező az oltás akkor majd visszamegy az eredeti ember. Feltételezem.
2022. jan. 16. 15:35
 5/6 A kérdező kommentje:
Közigazgatásban úgy tudom 6 hónap a próbaidő, de lehet hogy rosszul tudom.
2022. jan. 16. 15:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem ez nagyon bűzlik. Amikor megkerdeztem mi a biztosíték arra hogy hosszabbítanak arra az volt a válasz hogy mi a biztosítek arra hogy akit felvesznek marad. Ezek után vszinuleg nem érdemes megpróbálni. (bérminimum körüli fizu) Ja hogy semmi kockázatot nem akarnak vállalni csak mindig a munkávallalo kockaztasson?
2022. jan. 16. 15:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!