Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki ünnepnapokon is dolgozhat...

Aki ünnepnapokon is dolgozhat munkája miatt annak "kevesebb" szabadsága van vagy jár ezért plusz nap?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy irodista aki H-P dolgozik annak vannak ugyebár plusz napok amikor munkanapra esik egy ünnepnap.


Ez kompenzálva van olyanoknál szabadságszámilag akik ünnepnapokon is dolgoznak, vagy csak azzal van kompenzálva, hogy ünnepnapon többet keresnek?


2022. jan. 14. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak azzal, hogy nem sima túlórának számolják el, hanem háromszoros a pénz, de plusz szabi nem jár.
2022. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk olyankor soha nem dolgozunk, és automatikusan szabi. Nálunk nem nagyon van már nagyon fiatal, én 40 leszek az idén és mindennel együtt idén már 32 nap szabim van (tavaly 31 volt, pár éve 30-cal kezdtem... nem tudom, mi alapján számolja a HR-es), szóval olyan nem volt még, hogy ebből a keretből kifutottam volna.
2022. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lehet választani, hogy túlóraként kéred és akkor kapsz érte egy cserenapot is vagy háromszoros bért kérsz. Jobban szeretik, ha a cserenaposat választjuk.
2022. jan. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2!


A korod alapján járnak a napok. 20 az alap, arra jár 3 évente egy nap. A max szabadságot 45 évesen ered el, az 30 nap. Gyermekenként jár még 2 nap, de max évi 6.

Munkanapok, tehát heti 5 nap szabadság plusz két pihenonap

2022. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bérpótlék mértéke 100% ünnepnapokon. Pótszabadság ezért nem jár. Alapszabadság 20 nap, életkorral járó pótszabadság 25 év +1, innentől 33 éves korig három évente +1, 33 éves kortól kétévente jár +1, ebből a szempontból a 45. életév a plafon, itt még jár +1. Továbbá gyermekek után, ionizáló veszélyes munkahely után, egészségügyi állapot okán.
2022. jan. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!