Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért veszik természetesnek,...

Miért veszik természetesnek, hogy ünnepnapokon a gyerektelen dolgozzon?

Figyelt kérdés

Minden ünnepnap a gyerektelennek kell dolgoznia. Hétvégente is inkább azt írják be műszakba. A gyerektelen nem vehet ki szabadságot akármilyen indokkal, alkalmazkodni kell a gyerekes munkatársakhoz. Ha nekik jó, akkor mehet csak. Első a gyerekes.


A barátom idén váltott munkahelyet. Nem egy állásinterjún mondták meg hogy a gyerekesek helyett is dolgoznia kell. Pl a többieknek gyerekük van, ők később mennek be dolgozni reggel, mert szeretik elkísérni az oviba/suliba a kicsit és az anyukát. Hamarabb is mennek el, mert mennek értük. Az új munkatárs meg maradjon bent helyettük 2-3 órával tovább, mert a munkát be kell fejezni. Persze nem keresne többet, mint a lógósok.

Vagy ha nem is kellene bent maradni, többet kellene dolgozni, mint nekik.


Anyám munkahelyén is ez megy. Minden hétvégén neki kell bemennie, mert már felnőttek a gyerekei. Túlúrázik, a fiatalok meg lazulnak.


Régebben nem kezelték ennyire különlegesen azt akinek gyereke van. Ugyanúgy dolgoznia kellett, nem kapott más bánásmódot.

Én mondjuk inkább elmegyek táppénzre, de tuti nem megyek be más helyett dolgozni ünnepekkor. Nem érdekel a gyerekük. Nekem is van családom attól, hogy gyerekem nincs.



2019. dec. 11. 11:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem, hogy ez általános lenne, én nem tapasztaltam ilyesmit.
2019. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Kései Sirató ***** válasza:
26%

Nyilván az az oka, hogy ünnepnapokon nem működnek a bölcsődék, óvodák, iskolák és nem hagyhatják a gyerekeket felügyelet nélkül.


Régebben a kiskorúakra nem vonatkoztak olyan szigorú törvények, a gyerekeket egymásra, másik gyerekre bízták, felnőtt felügyelete nélkül. Ez ma kiskorú veszélyeztetésének tényállását kimerítő büntetőjogi kategória.

2019. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
6%

Majd megérted, ha lesz gyereked, és pl. nem ilyenkor, de ha párszor beteg lesz, és otthon kell maradnod, akkor még más fog helyetted dolgozni, hogy otthon tudj maradni a beteg gyerekeddel.

Akkor ugye ezt természetesenek fogod venni, de most gyermektelenként meg sír a szád.


Csinálj gyereket, ha ez téged ennyire frusztrál.

2019. dec. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Rossz helyen dolgozol. Vagy nincs elég pénzed tartalékon. Engem vagy 10szer rúgtak már ki apró dolgok miatt, pedig még 30 se vagyok, de van annyi pénzem h megtehetem. Persze gazdag nem vagyok azért.


Már más szelek fújnak. Hamarosan megszűnik a klasszikus értelemben vett munka fogalom. Persze még nincs ennek itt az ideje, de ki kell taposni az utat. Jó, hogy ha már most egyre több ember megmutatja azt, h nincs kiszolgáltatva a munkaadójának, és ha egyébként valaki jól dolgozik, akkor ne kelljen ilyen apróságokon vitáznia, hanem mondhassa azt, hogy vagy így dolgozok itt, vagy sehogy, és akkor ha nem elég értékes a munkáltatónak, akkor kirúgja.

2019. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
5%
Figyelj, te sírsz itt, nem én. Én csupán adtam egy számodra kézenfekvő ötletet, hogy lenyugodj végre.
2019. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Most voltam egy állásinterjún, ahol, nem kerteltek, ha munka és határidő van, minden hónap adott időszakában a gyereked sem lehet indok arra, hogy ne túlórázz, ha beteg, akkor sem mehetsz vele táppénzre, mert a cég az első, mindezt garantált bérminimumért.
2019. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Egyre több a "családbarát" munkahely, - de nem fejtem ki, mert egy nanoperc alatt kitiltanak...
2019. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Azért, hogy véletlenül se legyen időd parkapcsolatra meg gyereket csinálni így mindig lesz aki dolgozik helyettük. Együttérzek veled.
2019. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Mosolyogva megkérdezném, mennyivel fizet többet ezért. Ha úgy 25%-kal többet ajánl, mint a gyerekeseknek, akkor beszélhetünk.

(Magamtól egyébként simán felajánlottam eddigi melóhelyeimen, hogy vállalom az ilyen napokat, mert nem nagyon tartom az ünnepeket, de ha előre el van rendelve és kötelező, akkor kompenzáljanak érte.)

2019. dec. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Én is baromira untam mikor folyton nekem kellett szabadnap nélkül dolgoznom mert a gyerekesek állandóan táppénzen voltak. Folyamatosan. Aztán mikor vezető beosztásba kerültem beleszólhattam kit veszünk fel. Megmondtak gyerekest nem. Csúnya dolog vagy sem nincs kedvem folyton más helyett dolgozni. Nekem is lehet programom lehetek fáradt stb.
2019. dec. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!