Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 hónapos próbaidőn levő...

3 hónapos próbaidőn levő embert egyetlen nap jelentett betegállomány miatt azonnal kirúgtak-vélemények erről?

Figyelt kérdés

3 hónapos próbaidőn volt a csóka, melyből már 2,5 lement és egy napot nem hiányzott nem késett.

egyik nap betelefonált hogy lázas beteget jelent, és megy orvoshoz. Teljesen szabályos eljárás. nem igazolatlan távollét lett volna.

A főnök megtudta és azonnal még aznap ment neki a tértivevényes levél-munkaviszony megszüntetve.

Mert beteg mert lenni....

vélemények?


2022. jan. 18. 11:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"Az, hogy valaki pontosan jelenik meg a munkahelyén nem erény, hanem alap."


Még akkor is ha lázas beteg, potenciálisan fertőző, és ha bemegy végigfertőzi az egész bandát igaz-e?

2022. jan. 18. 13:16
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, ez csak a durung magyar hozzáállás miatt van így.

Ennek ellenére már nagyon unjuk a kamu írásaidat.

2022. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy a kirúgásban nem a táppénz játszott szerepet hanem a cég nem volt megelégedve a munkavállalóval, vagy a cég anyagilag nem engedhetette meg magának a plusz egy fő alkalmazottat.
2022. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt a munkavállaló is leléphet indoklás nélkül azonnal, jó ez így.
2022. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ezért lett kirúgva, akkor jól járt. Ki akarna ilyen főnök alatt dolgozni.
2022. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező! Most azt várod, hogy szidjuk a munkahelyedet? Ne süllyedj le a munkaügyis roll szellemi színvonalára aki azt próbálja érzékeltetni, hogy csak a munkáltató lehet szemét és gonosz a szegény munkavállalóval.


A leépítés valódi oka teljesen más is lehet, amihez neked mint egy mezei munkatársnak semmi közöd.

2022. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%
Én valamilyen szinten megértem a főnököt. A régi cégem túl toleráns volt az ilyen emberekkel szemben, mert rengeteg olyan van, hogy pár nap munka után már ment is a dokihoz kiiratni magát, meg volt akit napokig el se lehetett érni stb, de mégsem küldték el. Ezzel szemben meg ott van Fehérváron az Alcoa, egyből repült az ember, mert a második héten elment dokihoz. Persze szintén kamus táppénz volt.
2022. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
"Ne süllyedj le a munkaügyis roll szellemi színvonalára" - Szerintem ez is ő. :-D
2022. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"szintén kamus táppénz"

De ez nem azt jelenti, hogy MINDEN táppénz kamus!

Ilyet csak a hülye - vagy a lusta, trehány - főnök gondolhat.

Mondjuk ott se jó dolgozni.

2022. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%

Hát, én jártam úgy, hogy próbaidő alatt az első hónap végén kényszerültem táppénzre, mert olyan ízületi gyulladást kaptam az irodai klímától, amit félóránként ki-be kapcsolgattak, hogy alig bírtam mozogni. A munkáltató a MTV szerint köteles biztosítani az egészséget nem veszélyeztető munkakörülményeket. Elküldtek táppénz után, de ha akartam volna ügyet indítani, ők szívják meg valószínűleg, mert egyértelmű volt, hogy a cég hiányosságai miatt betegedtem meg.

Egy másik cégnél elkaptam egy hányós-fosós vírust, már nem próbaidő volt, kórházba kerültem infúzióra és egy nap után hívogattak, hogy mikor megyek dolgozni. Mellesleg nem jártak jól, mert az orvosnál derült ki, hogy nem vagyok biztosítva, úgyhogy fel is mondtam, nem mentem vissza, és még az illetékes hatóságoknál is jeleztem a céggel kapcsolatos problémát, ellenőrzést kaptak, fizethettek.

2022. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!