Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átvert a felettesem? (Próbaidő...

Átvert a felettesem? (Próbaidős betegszabi)

Figyelt kérdés
Azt mondta, a cégközpontban (más település) nem tudják ki vagyok mi vagyok, próbaidő alatt (később se fogják) így nem szokták elfogadni a betegpapírt, inkább kiírt szabira. Szerintem inkább csak apasztani akarta, hogy ne torlódjon fel a szabadságom

2020. márc. 21. 22:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Mi lesz ha neadjisten 2 hétre karanténba kerülnék, kivetetné az összeset vagy csoda folytán elfogadná a papírt? Szerintetek, hogy kezeljem ezt?
2020. márc. 21. 22:20
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kamu az ok de én most azt mondom hogy örülj, hogy nem küldött el.
2020. márc. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
El kell, hogy fogadják. A szabadság nem azért van, hogy otthon betegen töltsd el. Esetleg mondd neki/k, hogy az a szabadság más célra kell majd. Viszont próbaidő alatt ,,nem illik'' betegnek lenni, vagy szabadságot kivenni. Nyilván vis mayor esetekben nem lehet mit csinálni, én azt mondanám, hogy próbaidő után próbálkozz a betegszabival. Akkor nekik se lenne olyan könnyű szerződést felbontani, mint most próbaidő alatt.
2020. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A főnököd nem döntheti el, hogy beteg vagy-e. AZ az orvos dolga és nem írhat ki szabira, ha a doki igazolja, hogy beteg vagy.
2020. márc. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A főnököd nem döntheti el, hogy beteg vagy-e. Az az orvos dolga és nem írhat ki szabira, ha a doki igazolja, hogy beteg vagy."


Ennyi...


Semmin nem változtat, hogy próbaidő alatt betegszel meg vagy sem. Ha beteg vagy, akkor beteg vagy. Jogod van igénybe venni az utána járó ellátásokat (betegszabadság, és/vagy táppénz).


Én találkoztam olyan céggel, amelyik ezt előszeretettel csinálta nem csak járvány idején, hanem egyébként is.

A dolgozók "tömegesen" küldték be az akkor még Egészségbiztosítási Pénztárnak nevezett szervhez az orvosi igazolásokat a keresőképtelenségről, megírva benne a cég adatait, és hogy a cég nem volt hajlandó intézni az ellátást. A KFT rögtön észbe kapott, hogy nem azt csinál, amit akar, mivel a Pénztár hivatalosan megkereste őket adatszolgáltatás végett.

Akkor már nem volt kibúvó...


Hogyan kezeld?

Vagy a fenti lehetőséged van, vagy belenyugszol.

Te döntesz!

2020. márc. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Küldd be a papírt te a központba. Elég elektronikusan is,mert nekik is úgy kell továbbítani a NEAK (volt OEP) felé. De! Ha a betegség első 15 napjára betegszabadság jár, nem táppénz. A NEAK felé csak akkor kell a táppénz igényt megküldeni, ha a 15 nap elfogyott. Ezt a cégnek kell kiadnia, a bérlapodon és a fizetéseden is meglátszik.

Nem is értem miért a rendes szabidból adja ki, arra teljes bért kell fizetni, míg a betegszabi rá, csak a fizu 70%a jár.

2020. márc. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!