Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerinted jó, ha egy cég...

Szerinted jó, ha egy cég dresszkódot ír elő az öltözködésre?

Figyelt kérdés

2022. jan. 19. 13:10
A kérdező szavazást indított:
Szívesen dolgozom ilyen helyen.
Nem mennék ilyen helyre semmiképp.
Nem befolyásol a munkahely kiválasztásánál.
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen.

Ha nem tetszik, hogy nem lehet ápolatlan, rongyos, akkor ne pályázz oda.

Az öltözködési stílus és minőség mindent elmond egy emberről.

Hát még egy cégről.

2022. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó a dresscode. Gondold el milyen képet vetne az egy cégről, hogy a gyártósoron mindenféle szabadidőruhákban dolgoznának az emberek. Irodán is azért jó ha legalább az megvan mondva, hogy elegáns legyél, vagy sima utcai öltözet is elég.

Nagyobb, komolyabb cégeknél meg úgy gondolom egyértelmű az elegáns öltözet.

2022. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1: Félreértessz, nem ellenzem a dresszkódot, több helyen dolgoztam már, ahol volt (ami nem az ápolatlan, rongyos megjelenést korlátozta, hanem pl. a rövidnadrág viselést vagy elvárta az öltöny-nyakkendőt). Viszont, mostanában látok olyan álláshírdetést (informatika szakterületen szoktam nézelődni), ahol előnyként kiemelik, hogy náluk nincs dresszkód.

#2: Gyártosoron munkaruhát viselnek, az nem igazán dresszkód, hanem inkább munkavédelem. Persze, van ahol kötelező az öltöny (banki szektor egyes beosztásai, biztosítási- és más üzletkötők), de én inkább az ún. business casual-ra gondolok.

2022. jan. 19. 13:45
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Attól mert munkavédelmi ruha, attól még lehet dresscode. Nálunk minden gyártósori munkás a cég logójával ellátott munkaruhát kap (Nadrág, cipő, póló, pulóver, kabát-mellény) és csak abban lehet lenni.

Biztos vannak emberek akiket zavar egyébként, de én megértek minden céget ahol alkalmazzák.

2022. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha két különböző céghez jelentkeznék és az egyetlen különbség az lenne, hogy van-e vagy nincs dresscode, akkor ahhoz a céghez mennék, ahol nincs. De ilyen szituáció úgyse lenne :) Dolgoztam már olyan helyeken is ahol volt (bankszektor) és olyan helyeken is ahol nem volt (tech szektor), az utóbbi inkább nekem való, de az előbbit sem a dresscode miatt hagytam ott.

Most már itthonról dolgozom és remélhetőleg soha többet nem kell irodából dolgoznom, de ha muszáj lenne és ki kéne öltözni, ám legyen. Nem szeretem, de simán elviselhető.

2022. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

HO-ban nem izgat a dresscode

ha néha bemegyek, akkor meg felveszem az inget, baromi jól nézek ki ingben amúgy is

2022. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tech-szektorban is előfordul, Microsoft, Cisco hazai részlegeinél is láttam ilyet, de ahol én voltam, ott se lehetett (volna) pl. rövidnadrágban dolgozni (de ezt a vidéki irodában, ahol dolgoztam) nem tartották be, így lehetett szőrös lábszárakban is gyönyörködni :-)
2022. jan. 19. 14:07
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
5ös vagyok, nálunk rövidnadrágban simán lehetett dolgozni, a határ valahol a forrónaci-strandpapucs környékén volt, az már sok lett volna. Ettől függetlenül én sokkal jobban élvezem, hogy nem kell elegáns ruhában feszengenem és hordhatom a kényelmes, stílusomhoz passzolú ruháim. A munkám során nem találkozom ügyfelekkel, az meg szerintem marha mindegy, hogy a monitor mögött hogy nézek ki, ettől nem leszek jobb vagy rosszabb a munkámban. Viszont azt is megértem, aki szeret kiöltözni és a ruháján is érezni a különbséget a munka és a szabadidő között. Kinek mi :) Ha hozzánk bejött valaki öltönyben, formálisabb ingben vagy elegánsabb kösztümben, akkor tudtuk, hogy állásinterjúja jön :):)
2022. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy évig voltam óvónő.

Elvileg a deres code szerint nem lehet egy óvónő kizárólag fekete ruhában (minimum egy színes ruhadarab),

nem látszódhat a dekoltázs akkor sem, ha előre hajol, és nem lehet olyan rövid a ruha dereka, hogy kilátszódjon a fehérnemű, ha leguggol.

Tilos a cicanadrág.

A fehérnemű színe nem üthet át a ruhán, és a térd felett erő szoknya nem javasolt.


Ezt már a fősulin is tanították, elszomorít, hogy minden oviban van legalább egy dolgozó aki ezt nem tartja be.

2022. jan. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!