Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha változik a munkaköröm, azt...

Ha változik a munkaköröm, azt papírozni kellene?

Figyelt kérdés
Irodán vagyok, és február 1-től teljesen megváltozik a munkaköröm. Bár ugyanúgy a csapat tagja maradok, a pozi neve sem változik, csak átveszem egy kolléga munkáját, és ha lesz új ember, akkor leadom a saját feladataimat. Nekem meglepő, hogy semmilyen módosított munkaköri papírt nem raktak elém, és a béremelést is csak szóban emlegetik. Bár tudom, hogy nincs más ember a pozícióra, csak a jelenlegimre interjúztatnak, de olyan, mintha nem akarnák, hogy nyoma legyen, még hátha változik valami. A bért már 3-szor kérdeztem a főnöktől, de mindig csak arra hivatkozik, hogy még nem dőlt el a pontos összeg. Régóta itt vagyok a cégnél, nem gondolnám, hogy át akarnak verni, mert nagyon korrektek voltak mindig, de ezeket most nem tudom hova tenni. Az nekik is jó, ha írásba van foglalva mivel foglalkozom, és egy esetleges hibánál vagy felmondásnál felelősségre tudnak vonni, nem?
2022. jan. 23. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sem a munkahelyed, sem a munkaköröd megnevezése nem változik, ezért semmiféle papír (szerzödésmódosítás) nem szükséges.

Feltehetöen a mostani meg a jövendöbeli munkaköröd leírása jogilag fedi egymást, nem szokás részletesen minden apróságot belefoglalni.

Felelöségre vonni meg annak alapján tudnának, hogy a kiadott munkát miként végezted el.

Viszont ami a fizetés illeti, ragaszkodj ahhoz, hogy most kapj valami konkrét papírt erröl, vagy mondj fel, mert ha nem hajlandóak hivatalosan ráigérni a mostani béredre, akkor nem fogsz semmi többletet kapni.

2022. jan. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fizetést azt mindenféleképpen írásban kérd.

Többi az lényegtelen.

Nekem csak a munkaköröm van megadva és alatta, hogy bármely ehhez köthető feladat a hatásköröm.

2022. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagy összegben fogadni mernék rá, h nem fog változni a fizud összege. Esetleg kapsz valami kis bonbont meg dicséretet, h milyen ügyes vagy. Aztán pár hét múlva érkezik az új kolléga és annyi volt.
2022. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!

Meglepődtem, hogy ezt nem szokás átvezetni egy új leírásba.

A bér nekem is gyanús. Arra hivatkoznak, hogy év eleje van, általános fizetésemelés, emiatt zajlik ilyen lassan a folyamat. Viszont biztos vagyok benne, hogy a már ott dolgozó bérét nem fogják olyan mértékben megnövelni, mintha most kellene meggyőzniük egy nagyobb összeggel, hogy vállaljam el. Sajnos ezt én rontottam el, mert annyira hamar rámondtam az igent, nem gondoltam át, hogy irányítani kellene őket.

2022. jan. 23. 19:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Az addig még elfogadható, hogy nem adnak most több bért, de az nem, hogy semmiféle hovatalos papírt nem kapsz a majd bekövetkezö béremelésröl. EZ nem jelentene semmivel több munkát, csak te lennél bebiztosítva.

A helyedben még most szólnék, hogy vagy kapok hivatalos, lepapírozott béremelést, vagy még egy üres hely lesz a cégnél!

2022. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azota?
2022. jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ma már felhívtam a HR-t, mert nem bírtam kivárni a főnököt. Azt mondták, hogy plusz bruttó 20 ezer forintot tudnak rátenni a jelenlegi fizetésemre. Megkérdeztem, hogy ez magába foglalja azt, hogy nulláról betanulok egy teljesen új területet, ami jóval nehezebb, felelősségteljesebb, idegőrlőbb a mostani pozimnál, és mellette még juniorból szintet is lépek? Azt mondta igen. Úgyhogy rácsörögtem a vezetőmre, hogy ebben az esetben nem szeretnék váltani. Egyértelműen húzni akarta csak az időt, hisz egy tanult ember, saját magából kiindulva sejtheti, hogy ekkora többlet munkát egy normális ember nem aggat magára ennyi plusz pénzért.

Csak azt a sok betanult időt sajnálom, amit a 45 napban erre szántam. Illetve nem is értem, hogy miért egyszerűbb neki az, hogy én nulla tapasztalattal fogok betanítani egy új kollégát erre a munkára (hisz az elődöm holnap lesz utoljára a cégnél), ahelyett, hogy megkapta volna a szaktudást a felmondott kollégától időben. Nagyot csökkent most a szememben a cég, nem voltak korrektek.

2022. jan. 27. 21:36
 8/9 anonim ***** válasza:

A betanulást nem sajnáld, adott esetben máshol még hasznát veheted, minden hasznos, amit tudsz!

Mert itt nem sok jövőt látok számodra, ha ennyire játszmáznak, akkor elég hamar keresel másik helyet, feltehető ugyanis, hogy megpróbálnak nyomás alá helyezni vagy más módon éreztetni, hogy nem sok lehetőséged van ennél a cégnél.

2022. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A (volt) kolléga sem keres sokkal többet nálam 20 év tapasztalattal, így most már teljesen látom, hogy ennél a cégnél nincs előrelépési lehetőség. Így nem is kérdés, hogy hosszú távon nem szabad itt maradni.
2022. jan. 29. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!