Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnök megkérdezte velem...

Főnök megkérdezte velem azonos végzettségű kollegámat nem venné -e át a munkakörömet? Erre mit reagáljak, főleg hogy elvileg nem is tudhatok róla?

Figyelt kérdés

Jó viszonyban vagyok a kollegával de erről a főnök nem tud. A főnök megkérdezte őt, átvenné-e az én munkakörömet ha velem „történne valami“ (magyarul ha kirúgnak)


Mit lépjek reagáljak ebben a szituban? Mert nyíltan számon se kérhetem, hiszen én elvileg erről a kérésről nem is tudhatok, a kollega nem azért mondta el nekem, hogy tovább adjam.


2021. aug. 12. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Perelj be mindenkit szexuális zaklatásért, így legalább jól fogsz kijönni belőle :D
2021. aug. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

gyorsan táppénz jó 1 hónapig, vagy amíg nem találsz új munkát.

és örülj a mázlidnak meg az infónak, hogy nem munkanélküliként kell a melókeresésbe vágnod.


meg persze mérlegeld, hogy igaz e egyáltalán a sztori.

és nem e arról van szó, hogy a jó barát kolléga ezzel a leinformálhatatlan dologgal akar kisakkozni téged a főnökre kenve a dolgot.

vagyis 1 napon belül ki kell derítened, hogy a főnököd fúr, vagy a kollégád.

2021. aug. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ez csak a kolléga akciója, de az elég negatív részéröl, hogy ezt továbbadja neked, még ha igaz is.

Neked erre egyetlen normális reakciód lehet - keresel másik munkahelyet!

2021. aug. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"meg persze mérlegeld, hogy igaz e egyáltalán a sztori."


Az tény, hogy hónapok óta tart a folyamat hogy kis részfeladatokat kivesznek a kezemből azzal az indokkal hogy "tehermentesítenek"


így mostanra oda jutottunk hogy ha jön valaki a helyemre 1 nap alatt átveheti a nagy feladatkört, mert a kis feladatokat rég kiszervezték a kezemből.

2021. aug. 12. 07:49
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Én Márciusban pont így jártam, csak ott odáig jutottak a pofátlanságban, hogy én tanítsam be az utódomat. Velem az volt a fő gondjuk, hogy meglehetősen magas pénzel vettek fel az első hullám után, a cégnek meg leesett, hogy olyan sok a covid állásvesztő kétségbeesett, hogy fele pénzért is sokan vállalnák azt amit én csinálok. Viszont nekem meg egy jogi ügyem miatt szükségem volt bejelentett állásra, ezért akárhogy próbálkoztak maradnom kellett. Tehát az ment fél éven keresztül, hogy 2 hetente jöttek a helyemre jelentkezők, de vagy telebeszéltem a fejüket, vagy nem voltak képesek elvégezni a feladatom, vagy maguktól mentek el a próbanapokat követően.

és akkor márciusra a 3. hullám csúcsára jutott el oda a cég, kb csőd és akkor már nem volt mellébeszélés, mert kb mindenkit kirúgtak. Szóval az írt esetben táppénzre kellene menned egészen addig amíg nem sikerül munkát szerezned.

2021. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Balu, már megint kiszerveztek? Nincs neked szerencséd a munkahelyekkel.
2021. aug. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!