Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha az előttem...

Mit lehet tenni, ha az előttem vásárló pletyizik a boltossal, emiatt nekem,és a többi vásárlónak kint kell állnia a hidegben?

Figyelt kérdés
Adott egy dohánybolt,ami nagyon kicsi, a boltos,illetve egy vevő fér be. Nem egyszer előfordul, hogy valaki 5-6percig bent van, és beszélget, és közben a többi vásárolni szándékozó ember kint áll a hidegben. Ma konkrétan az a nő,aki előttem berohant,szarba véve, hogy más ott volt előtte,8 percig volt bent. Mit lehet ilyenkor tenni? Van valami szabály, hogy mennyi ideig lehet valaki bent?( Az ajtón keresztül lehet hallani,hogy általában ilyenkor a pletyka megy) Vagy menjek be, vásároljak, és kérjem a vásárlók könyvét?

2022. jan. 23. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
2.
2022. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Benyitsz, és megkérdezed hogy lehetne-e haladni, különben te és a többi várakozó ember kerestek másik trafikot
2022. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Menj egy másik boltba vásárolni. Majd ha emiatt lecsökken a forgalma, átgondolja.
2022. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van egy másik pár percre innen, de azért preferalom ezt, mert 30 méterre van a lakasomtol. Azért mert én máshol veszem meg a cigit, nem hiszem, hogy megcsappan a bevétele, illetve ha csak szólok, azt maximum az aktuálisan bent lévő penztarost hajthatja meg, de több is van ,és soknal szokott ez lenni.
2022. jan. 23. 11:47
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Egyrészt ettől valóban nem csökken a forgalom ha elmész máshova. Másrészt meg ez legkevésbé a boltos hibája, ha szólni merne a karattyoló embernek akkor még a boltos lenne a bunkó és megsértődik, nálunk már volt hasonló. A vásárlónak kellene észrevennie magát hogy miatta várnak kint többen is, ha ezt látod akkor nyiss be és neki szólj.
2022. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Max elkéred a vásárlók könyvét, de akkor utána olyan is lesz veled a boltos. Én biztos nem szívesen járnék úgy rendszeresen egy boltba, hogy utálkozva szolgálnak ki.

A dohányboltok tipikus olyan helyek, ahol ez benne van a pakliban, ugye kávét is lehet kérni, az is pár perc mire elkészül, van amelyik lottózó is, az is idő. Mivel nagyjából általában ugyanazok az emberek járnak oda, kialakul egy ilyen pletykálkodós boltos-vevő viszony. Persze, bunkóság sokáig feltartani a sort, de ez egy ilyen műfaj sajnos.

Én járnék máshova amúgy. Meg egyszerre vennék többet, mikor ráérek.

2022. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Lobbizni az oktatási minisztérium előtt, hogy vegyék vissza a tantervbe az etika tárgyat, ami évszázadokig megvolt.

Persze a mai modern embernek ilyenre nincs szüksége, hová lenne a fene nagy szabadság....?

2022. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
ahogy fentebb is írják ez nem a boltos sara, neki udvariasnak célszerű lennie mindenkivel, annak kell szólni aki nem veszi észre magát és pszichológusnak gondolja az eladót
2022. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

úgy látszik a dohányzás több szempontból is káros az egészségre, mert a várakozás miatt megfázhatsz :D

vagy te szólsz az előtted levőnek hogy haladjon, mert az eladónak tényleg udvariasnak érdemes lennie, vagy keress másik dohányboltot.

2022. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor mertem vasarolni 2 db glo keszuleket (kulon kell blokkolni es a raktarbol hozta ki a no) egy ferfi mogottem uvoltozott velem hogy feltartom a sort. Egy szot se szoltam az eladohoz, es nem tudta volna gyorsabban lekasszazni.
2022. jan. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!