Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokan miért gondolják azt...

Sokan miért gondolják azt hogy a munkahelyen kötelező barátkozni és társadalmi életet élni és aki csak dolgozni jár oda azt kinézik kiközösítik?

Figyelt kérdés
2022. jan. 23. 18:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
48%
De ennyire ráérnek a munkatársaid? Mert nálunk örülök, ha 5 percig tudok beszélgetni a kedvenc munkatársammal. Ez tuti valami irodai meló. Amúgy nem árt 1-2 emberrel jóban lenned. Idővel minden munkahelyi gárda klikkesedik, jó érzés az, ha tartozol valahova. A munkádra is kihat, a teljesítményedet is növeli. Mint írták, nem kell megnyílnod, de annyit lássanak belőled, hogy nagy vonalakban tudják meeg, milyen ember vagy.
2022. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
26%

Pacsi, Kérdező:).

Én ezt úgy oldottam meg, hogy elmartam magam mellől majdnem mindenkit, mert azt gondolom, hogy ami velem történik munkaidőn kívűl, azt nem feltétlen tudja átérezni a másik, és ez viszont a másik felé is, azaz én nem tudom átérezni azt, ami őt érinti. Így nem kérdezek rá, hogy "HOgy vagy?", és tsi.-ra, mert minek? A munka leköt.

Nem fog tudni senki megoldani hellyettem dolgokat, akkor meg minek jópofizni?

2022. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell barátkozni a munkahelyen, de nincs rosszabb egy végletekig antiszociális munkatársnál.
2022. jan. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy meg azért, mert a munkatársainkkal 8-10 órákat eltöltünk naponta. Hetente 40-50 órát. Gyakorlatilag több időt, mint a saját barátainkkal, családunkkal.


És hát valljuk be elég szar amikor valaki ősellenségként tekint a kollégáira, az ilyen viselkedés nyilván rányomja a bélyegét mindenki hangulatár, aztán persze ők lesznek a szemetek, mert kiutálják azt aki kiutáltatja magát.

2022. jan. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
42%

Bárhogy is nézzük, vannak asszociális emberek, akiknek nincs olyan szerencséjük, hogy találjanak olyan állást, ahol tök egyedül dolgoznak. Az idő meg nyilván szorítja őket, és így muszáj elvállalniuk olyan munkát, ahol másokkal vannak együtt.

És csakugyan igaz a tény, hogy az ember alapjában véve dolgozni jár be. Tegyük fel, hogy valaki az első munkanapján rögtön a bemutatkozáskor avval indít, hogy kerekperec közli a kollégákkal, hogy semmilyen mértékben nem kíván haverkodni velük, szeretné, ha a köszönesen kívül csak és kizárólag akkor szólnának hozzá, ha azt a munka megkívánja, és ő is ezt fogja tenni. Na most, ezt igazából el kellene, hogy fogadják, legalábbis egy normális világban ez így működne.

2022. jan. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Ez nem feltétlenül aszociális viselkedés hanem óvatosság. Főleg akinek vannak rossz tapasztalatai a múltból kollegák visszaéléseivel.


És bármilyen hihetetlen, nem én vagyok az egyetlen aki a munkahelyen dolgozni akar és nem haverkodni

2022. jan. 24. 11:42
 17/33 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó előtti ez a gyakorlatban nagyon nem így működik. Ha az első napján azt mondaná bemutatkozásként a dolgozó, amit leírtál, másnap már nem kellene jönnie. Meg hogy akarna beilleszkedni a csapatba, ha már mindjárt az elején nem szólna senkihez? És a többi munkatárs hogy tudná őt megismerni? Hogy mégis milyen ember, illik-e a csapatba, stb.
2022. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Miért kellene engem bárkinek megismerni?

Ez megint az a baromság, hogy egyesek azt írjak hogy egy munkahelyen társadalmi életet kell élni. Nem. Oda dolgozni járunk

2022. jan. 24. 14:35
 19/33 anonim ***** válasza:
35%
17: Na akkor még egyszer: Lehet hozzászólni, és ő is szól másokhoz, de szigorúan csak a munkával kapcsolatban. És ez a fő lényeg. Annak, hogy a szabadidejében mit csinál, mit eszik-iszik, kire szavaz, kivel szexel, melyik nemhez vonzódik, meg ilyenek, úgy gondolom, semmi köze ahhoz, hogy a munkáját hogyan végzi. És a fő szempont ebből eredendően az kellene, hogy legyen, hogy munkavégzés szempontjából mennyire illik a csapatba.
2022. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
65%
18: Na ez az. Alapjában véve, amit muszáj tudniuk, az a dolgozó neve, hogy tudják hogyan szólítani, illetve bizonyos esetekben, munkatípustól függően, a telefonszáma. És ennyi.
2022. jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!