Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem nekem való ez a munkahely?

Nem nekem való ez a munkahely?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap is tettem ki ide egy kérdést, azóta átbeszéltem a családtagjaimmal a történteket. Jelenleg tanácstalan vagyok.

Lényeg a lényeg, betanított szakácsként töltöm a próba napjaimat egy étteremben. 19 éves lány vagyok, soha nem dolgoztam még ez előtt, és őszintén, soha nem is gondoltam volna, hogy majd én vendéglátásban fogok dolgozni. Sok hónapot és évet nem szerettem volna az érettségim és a munka kezdés előtt kihagyni, így azonnal ugrottam a lehetőségre. A főnök elég korrektnek tűnt, ugye mint általában minden vendéglátásban dolgozó, én is két napozok 12 órában. Három séfet foglalkoztat az étterem, akik tulajdonképpen mindig is ezzel foglalkoztak / ennek tanultak.


Mielőtt belekezdenék szeretném megemlíteni, hogy sajnos szuper introvertált vagyok, iskolában sőt még óvodában is ilyen voltam. Sokan csesztettek érte, próbáltam megváltozni de nem ment. Egyszerűen halkszavú lány vagyok, abszolút nem vagyok nagy dumás. Ezért is lepődött meg sok rokonom, hogy pont vendéglátásban helyezkedek majd el. Én őszintén nem gondoltam, hogy túl sok sárm vagy beszédkészség kell majd ide, a főnököm elmondása szerint amúgy sem mászkálnék kint, a vendégek között (nyilván). Na már most, a másik két séffel még nem találkoztam, hiszen pont másképp van a beosztásunk, viszont az a férfi aki engem tanít be elég nyers stílust képvisel. Ezzel kapcsolatban tettem fel egy kérdést, miszerint én lennék ennyire penye, vagy ő az aki valóban nem rendelkezik modorral. A válaszokból és az ismerőseim visszajelzéséből már elengedtem azt a hitet, miszerint én lennék ennyire gyenge. Közel másfél hete vagyok náluk, már a második naptól fogva azt hallgatom, ha éppen befut egy-két vendég és pörögni kell, hogy "ba***meg így, k***va élet úgy, ehhez nem kellene sok ész ba**ki, k***va istenit már neki, mi a f***t csinálsz" pedig jól tudja, soha életembe nem dolgoztam még előtte, szóba sem volt az, hogy én majd konyhán dolgozok, ergó betanulni mentem oda, ehelyett a folyamatos agymosást kapom olyan dolgok végett amiket még esélyem sincs tudni, netán tökéletesen csinálni.


Édesapám megkérdezte, hogy miért nem szólok neki vissza, pedig jól tudja milyen vagyok, egyszerűen ott van a gombóc a torkomban és a sírást próbálom visszafogni ilyen helyzetekbe, mintsem, hogy vissza beszéljek... Ő tulajdonképpen egy olyan személy ott, aki évek óta tudja a dolgát, én pedig egy "tanuló" vagyok. Semmit nem érne a szavam vele szemben, nem beszélve arról, hogy tényleg elég lelkis vagyok. Ha éppen vendég nincs akkor pedig a másik két séfünket hordja el minden szarnak.


Nem szeretnék úgy elindulni, hogy már másfél hét után gyomorideggel, hasmenéssel és totál étvágytalansággal kezdek neki a munkahelynek. Emelett azt sem szeretném, hogy a szüleim gyengének tartsanak, ugyanis amikor tegnap felhoztam ezt a témát és beszámoltam a munkatársamról annyival le is zárták, hogy "Na de hát mindenhol dolgozni kell" illetve, hogy "Mindenhol vannak köcsög emberek"... Mivel a Balaton területén lévő kisváros egyik étterméről van szó, így szinte száz százalék, hogy nyáron sokkal nagyobb lesz a pörgés bent, félek, hogy ha már most, pár vendégnél ennyire kiakad rám, mint tanulóra, mi lesz akkor ha már élesbe kell csinálnom és sokkal több vendégünk lesz, sőt olvasgattam, hogy olyankor nem két napozás van 12 órával hanem majdnem minden nap robotolhatok bent 14-16 órákat, hisz vendéglátásról van szó... Egyszerűen nem érzem azt, hogy ezt lelkileg, mentálisan vagy netán akkor már fizikálisan is bírnám majd. Nagyon tanácstalan vagyok mert csalódást sem szeretnék senkinek okozni, de szívem szerint már most oda állnék a főnök elé és megmondanám neki, hogy ez nekem tovább nem fog menni.


Kérlek titeket, aki már dolgozott hasonló helyen, vagy volt dolga ilyen habitusú kollégával adjon útmutatást. Előre is nagyon szépen köszönöm!



2022. jan. 24. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az nem járható út, hogy a főnököt megkéred osszon be a másik két séf mellé? A duma lehetne, hogy nagyon tetszik a milliő és szeretnél más stílusú séfet is megismerni mint ember mint főzőtudásban más stílust, úgy érzed jót tenne a fejlődésednek.

Amúgy ha ez nem, tök igazad van, nincs egy vessző amivel nem értenék veled egyet. Azért dolgozunk, hogy éljünk. A f@szom se viselne el egy ekkora tirpák mocskosszájú állatot, erre semmi szükség nincsen, én távoznék a helyről. Ha az első javaslatom nem opció, mert azt az esélyt megadnám.

2022. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is halkszavú vagyok (pasi), és én is dolgoztam hasonló alja helyen. Nem pont vendéglátás, hanem kereskedelem, de a lényeg ugyan az. Nálunk is volt sok ilyen kolléga, akik természetesen rám is rámszálltak. Másokkal is ilyenek voltak, csak velem könnyebb dolguk volt. Az elején baromi elvették az önbizalmam a melótól, rosszul éreztem magam, de ahogy telt az idő és figyeltem a szituációkat arra jöttem rá, hogy nem velem van a baj. A főnöktől pozitív visszajelzéseket kaptam. Egyszerűen tényleg az van, hogy minden munkahelyen van 1-2 ilyen fusztrált hülye, akivel valahogy meg kell tudni birkózni. A hogyanra nem tudok válaszolni. A munkahely váltás pedig: én is próbáltam, de a következő munkahelyemen is belefutottam ugyan ilyen típusba. Mindenhol van, tényleg.
2022. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenhol van, en is belefutottam mar hasonloba. En elgondolkodtam, es rajottem nem velem van a baj, hanem a fonokom egy idiota narcisztikus, aki szerint mindig neki van igaza. Nekem onnantol kezdve tobb onbizalmam volt.
2022. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sajnos én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, mindenhol vannak hülye, bunkó, idegsokkos kollégák.


Mondjuk nem mindenhol ilyen kaliberű emberek, de igen, a vendéglátás, a gyárak, a kiskereskedelmi egységek sok hasonló tirpákot magukba fogadnak. Tudom, mert én is dolgoztam fiatalon ilyen helyeken, igaz, én tovább is tanultam munka mellett, hogy ne ennyire jussak, így később már irodában dolgoztam.


Persze, ott is mindig van olyan dolgozó, akivel konfliktus és probléma jár, de konszolidáltabb formában.


19 éves vagy, majd formálódsz ezen a téren, amúgy megértelek, ennyi idősen én is félős voltam. Most 30+ évesen már elküldeném a francba az embert, de ehhez sokat kellett tapasztalni.


Viszont, a helyedben most váltanék. Én anno a válság idején kezdtem dolgozni, akkor örült az ember, ha egy minimálbéres melóhelyen jutott, nem lehetett úgy pattogni, mint most.

2022. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Miért írjátok, hogy mindenhol van? Én még soha nem hallottam, nem, hogy velem így beszélt volna bárki, vagy én mertem volna valakivel ilyen hangot megütni. Ez nem normális! A sokan sokfélék vagyunk és alkalmazkodás jó dolog, nélkülözhetetlen, az nem tartalmazza a kérdező által leírt kommunikációt!
2022. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Igen biztos lesznek máshol is mindenféle alakok, de őszintén, én a fizikai részétől is félek. Lehet, hogy most még jól bírom, de ha a turista szezon alatt többszörösre felugrik majd a munkanapok és túlórák száma, a folyamatos pörgés akkor lehet másképp lesz majd.

Viszont tény, jelenleg leginkább a munkatársam vette el a kedvem, de el is gondolkodtatott a fentebbieken. Sajnos a váltás nem megoldható #1, a hallottak alapján (ahogy beszél a másik két séfről) nem hiszem, hogy összeférnének, vagy feladnák a jelenlegi munkatársukat egy tanuló végett.


Szerintetek akkor érdemes lenne minél előbb szólni a főnöknek, hogy sajnos nekem ez nem fog tovább menni?

2022. jan. 24. 14:54
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös, nem azt mondtam, hogy pont ilyen mocskosszájú ember van mindenhol, csak hogy mindenhol van olyan, aki balhés, aki kötözködik, beszólogat, bunkó.
2022. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintetek akkor érdemes lenne minél előbb szólni a főnöknek, hogy sajnos nekem ez nem fog tovább menni?


Mielőtt szólnál még használd fejlődésre ezt a helyet, ha már eddig itt keccsöltél. Fejlődj asszertív kommunikációban. Kérd meg a séfedet, hogy mossa ki szappannal a mocskos száját. Na ne így, természetesen bűbájosan, hogy épp elég, ha ügyetlen vagy, ha nem jól csinálsz valamit és a jogos kritikát megkapod, azt is fel kell dolgoznod, de a csúnya beszéd az már sok. Hogy megtenné-e, hogy nem káromkodik, mert annyira durva így a légkör, ez így fölösleges teher.

Lehet, hogy megtesz mindent, hogy változtasson, és szemtanúja lehetsz a magad fejlődése mellett egy másik ember fejlődésének is.

Ha ugyanúgy folytatja az is egy válasz, te azzal már nem veszítesz semmit, hisz el szándékozol onnan jönni, de tanulsz sokat, hogy hogyan állj ki magadért, a határaidat hogyan húzhatod meg.

2022. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7# A kötözködős és az ordenárén beszélő között van különbség, a kérdezőnek nem a kötözködés a fő gondja, hanem a mocskos beszéd, erre írtad, a kérdésre, hogy mindenhol van ilyen. Ha nem úgy gondoltad az nem azt jelenti én értettem rosszul. A kötözködés relatív, lehet az jogos kritika is amit a címzett máshogy gondol, de a káromkodás az nem lehet jogos, az szükségtelen rombolás.
2022. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ilyen voltam mint te, de én pont ezért hagytam abba magát az egész vendéglátást, ráadásul kész csótány-tanaya volt, ahol voltam. Évekig szenvedtem, rengeteg mindent inkább kivett belőlem ez a szakmának mondott hulladék meló, semmi értelme amúgy, a helyedben otthagynám az egészet, aztán lesz ami lesz, ennél még a halál is jobb!

Pontosan tudom min mész át, én a szakácssulit végigszenvedtem, esélyed sincs, ha nem vagy modortalan meg kőbunkó, azért is isznak ott a legtöbben, én is ittam, el is vitt a mentő, azóta messziről kerülöm a vendéglátást, a kereskedelem egy fokkal jobb volt.

Hagyd ott a p-ba az egészet, amint teheted és úgy menj be, hogy úgysem ezt fogod csinálni örök életedben!

2022. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!