Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nagyobb kereset reményében...

A nagyobb kereset reményében érdemes munkahely váltással "kockáztatni"?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 6 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, többször is gondolkoztam a váltáson, de összességében minden előnyével és hátrányával ez nem egy rossz munkahely.

Van, hogy csak 6 de max 8 órát kell dolgoznom, a fizetésem kb. 300 ezer körül alakul.

A főnök rendes, hétvége szabad, a kollégákkal is többnyire elvagyok.

Viszont abban biztos vagyok, hogy nem ez a munkahely az életcélom.

Szándékosan nem írom le, hogy mit dolgozom, és mire váltanék, úgy gondolom túlságosan szubjektívvé tenné a kérdést, így arra válaszolnának az emberek, hogy ők a konkrét esetben, hogy döntenének, nem pedig arra ami engem érdekelne.

Az új munkahelyemen 250-től 600 ezerig lehetne keresni, lényegében egyéni vállalkozó lennék, viszont biztosan 12 óra lenne az átlagos munkaidőm.

(állítólag a 400-500 ezer az többnyire megvan, de ezt viszont csak "elhiszem vagy nem hiszem el" véleményekből tudom)

Ezerszer stresszesebb, nincs szabad hétvége se, de én rendelkeznék a szabadnapjaimról.

Több előnyt nem írhatok, mert akkor szinte egyértelmű lenne a munkakör, és sokkal több rossz van benne mint az előzőben, de sokkal több jó is. (és nekem szükségem lenne pénzre, jelenleg szinten tartom magam a mostani fizetésből, fejlődni nem tudok)

Természetesen mindennek alaposan utánajártam, nem a "haver" mondta, hogy ez jó csináld ezt, én meg vakon beleugrok.

Több mint 2 éve foglalkoztat ez a kérdés, és még mindig szeretném magam kipróbálni ebben a munkakörben.

Benne van a pakliban, hogy nem fog tetszeni.

Eddig a covid miatt nem váltottam.


Félek elhagyni a járt utat a járatlanért, ugyanakkor egyszer élünk, és ha bejön akkor változhat az életminőségem, amire igényem lenne.

Ha nem jön be akkor két szék közé estem, mert az betonfix hogy nem lesz még egy ilyen állásom mint a mostani.

Csak ha már ilyen életbölcsességeket hangoztattam, nem szeretnék majd úgy meghalni, hogy megbánom, hogy féltem változtatni.

Ugyanakkor még a koromból adódóan van időm és lehetőségem várni.


Bárkinek hasonló dilemma volt már az életében? Mire jutottál, mi sült ki belőle?

Ha így a leírtak alapján tudnál tanácsot adni mi lenne az?



2022. febr. 3. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem már volt ilyen és váltottam (kockázat nélkül nincs nyeremény. Tartja a mondás).

Engem is a pénz motivált, többet tudjak félretenni.

Közel kétszer annyit kerestem, viszont a kollégák nagyon nem voltak szimpatikusak, a végén már gyomorgörcsökkel és undorral indultam dolgozni, aztán felmondtam és visszamentem a régi munkahelyemre, szerencsére visszavettek.

Inkább dolgozok fele annyi pénzért, de szívesebben járok be, mert mintha nem is munka lenne, olyan jó a társaság, hogy repül az idő.

2022. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugye nem futar melora akarod valtani a fixet? 😀
2022. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hasonlo helyzetben vagyok en is, mondjuk en penzugyes vagyok es IT fele valtanek 25/F
2022. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt neked kell eldönteni, hogy mit ér meg a plusz pénz. Ha vannak komoly terveid, és gyűjtesz valamire, akkor áldozatokat kell hozni a cél érdekében, de ha nem, akkor érdemes várni egy jobb lehetőségre.

Én sajnos kénytelen voltam váltani, mert bezárt a cég, elsőre olyan helyet találtam ami magasabb alappal vett fel mint a korábbi, béren kívüli juttatások is voltak, közvetlen céges busz, szóval jónak tűnt. Csak aztán kiderültek az ányoldalak, pl gyökér kollégák aki helyett kellett dolgoznom, mert lógtak, baszogató főnök, illetve itt folyamatos műszak volt. Tényleg gyomorideggel mentem be, így még a próbaidő lejárta előtt otthagytam, és inkább elmentem munkanélkülire.

Most találtam egy olyan céget, ami ugyan kevesebbet fizet, busz sincs, így kocsival kell járnom, és itt is folyamatos műszak van, mégis sokkal nyugisabb, családiasabb a légkör.

2022. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz nehogy lecserélj egy stabil és bevált állást (ahol elmondásod szerint nem is szakadsz meg) egy pandáért/woltért.


Inkább használd ki szerintem, hogy van több/sok szabadidőd és képezd magad. Mondjuk tanulj programozni amennyiben van rá affinitásod, azzal lazán megkeresel 400-500 ezret is normál munkarendben megszakadés nélkül. Vagy bármi egyéb szakmát ami tetszik.


Tehát mégegyszer, én semmiképp sem hagynám ott ezt a biztos állást ezért az alternatíváért.

2022. febr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Van, hogy csak 6 de max 8 órát kell dolgoznom..."

Figyelj, ha időd van és a pénz is kell valamire, akkor szerintem próbálkozz másodállással is, akár 4-6 órában.

Az is plussz pénz.

2022. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy jártam, mint 1, ilyen munkahelyet hagytam ott. Csak én nem mentem vissza... :/


Válaszolva:

"Az új munkahelyemen 250-től 600 ezerig lehetne keresni, lényegében egyéni vállalkozó lennék, viszont biztosan 12 óra lenne az átlagos munkaidőm.

(állítólag a 400-500 ezer az többnyire megvan, de ezt viszont csak "elhiszem vagy nem hiszem el" véleményekből tudom)"


Ez most komoly, jól értem?:

a.) a mostani laza, nyugodt, nem ccsesztetnek, elvagy vele, havi nettó 300-ért, kb 6-8 óra munkáért


b.)

- napi 12 óra munka ( 2x annyi)

- egyéni vállalkozó lennél: ergó fizetnéd magad után ebből még az adókat is?? Nyugdíj megint csak nincs benne, arra is magadnak kell félre rakni ( persze tuodm carpediem, meg minden, de magadtól veszed el..)

- 400-500 Ft-ért mindezt? Ha leadózol belőle, és 2x annyit dolgozol mint eddig, ez nem sok..


Én is egyénivállalkozó vagyok a rossz váltásom óta, de én pár órában keresek 250 körül... Pár órában.


SZVSZ itt nincs miről gondolkodni, nem éri meg széthajtani magad 10-12 órákban, otthagyni egy jó munkahelyet, és mg egyénire is váltani iylen xar fizetésért (mert bizony egyéniben ez xar fizetés, ha fullba nyomnám egy cégnél -ezt is felajánlották nekem is, - csak tőlük 600 körül simán meglenne..) ÉS nem 12 óráért..


Én most egyéniben nyomok, nézegetem a helyeket, és sok xar munkahely van sajnos.. Válogatok. Én is megbántam kicsit a váltást, hasonlóképp kerestem..


Én is inkább a mellékállást javasolnám, ha kényelmes a főállásod és van szabadidőd, ahogy írod.. Igazából így járnék én is most a legjobban, de én visszanem kunycsorgom magam, vissza meg nem hívtak sajnos, bár hiányom az van.:D


A lényeg, hogy inkább nézelődj tovább, vagy vállalj másodállást, de ez xar business lenne..

2022. febr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!