Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális dolog az, hogy egyfl...

Normális dolog az, hogy egyfl félig meddig idegen férfi (kollégám) mellett állva olyan furcsa (jobb szó híján) biztonságérzet fog el?

Figyelt kérdés
Ritkán van együtt munkánk, személyes dolgokról csak ritkán beszéltünk. Mégis olyan nagyon nagyon fura érzés fog el a közelében. Mindketten párkapcsolatban vagyunk.
2022. febr. 3. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre mondják, hogy a kémia. Azaz a másik ember nem taszító, sőt vonzó testszaga (illatnak szokás ebben az esetben minősíteni). A testszagnak többféle összetevője van, alapvetően az u.n. apokrin mirigyek választják ki rendkívül kis mennyiségben, ami sokszor nem is tudatosul az "észlelőben". Eddig egészen pontosan nem kiderített módon az agyban az oxitocin hormon elválasztása fokozódik, ami biztonságérzés, összetartozás érzés formájában fejeződik ki. Ilyen lép fel jó barátok között, de akár kisgyerek/csecsemő testszagának hatására, egymást kedvelő/szerető emberek esetében. Hogy ennek mi a következménye, az a helyzettől függ, mert "normális" esetben egy kisgyerek társaságában a gondozási ösztön kiélése fokozódik, de más esetekben lehet szexuális vonzalom irányába tolódás is.

Sokat vizsgálták a dolgot, elsősorban a szimpátiával, párválasztással kapcsolatban, amikor pl. kissé átizzadt férfi pólókat szagoltattak nőkkel és tudomásom szerint csak annyi volt a kísérlet eredménye, hogy az immunológiailag erősebben eltérők esetében bizonyultak a leginkább vonzónak a testszagok. Ebből kutatók arra a biológiai törvényszerűségre következtettek, hogy az eltérő immunológiai tulajdonságok eredményezhetik a leginkább életképes utódokat.

Megjegyzendő, egyes embereknek viszont kifejezetten taszító testszagát lehet érzékelni.

2022. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ez oda vissza dolog lehet?

Vagy csak simán egyoldalú is akár?

2022. febr. 3. 19:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kérdés. Velem is előfordult már és én sem tudtam még soha biztosan, hogy a másik fél mit tapasztalt ilyenkor. De azt észrevettem, hogy valami vele is van, furán viselkedett néha.
2022. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Mikről szoktatok beszélni? Mást gondoltál róla amikor még nem beszéltetek? Milyen viszonyban szeretnél lenni vele?

Szerintem jó érzés elfoghat úgy is, hogy csak barátkozni akarsz. Ki tudja? Lehet találtál egy nagyon jó barátot.

2022. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
lehet,hogy reinkarnáció,és már előző életetekben ismertétek egymást, és jóban voltatok.
2022. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én erről egy olyan teóriát is olvastam, hogy ilyenkor tudattalanul emlékeztet gyerekkorodból valamelyik felmenődre. Ez bekapcsolja az ismerősség érzését, ami összefügg azzal hogy kihez vonzódunk.


Magam úgy gondolom, hogy lehet benne valami. Nem mindig kölcsönös egyébként.

2022. febr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet kölcsönös, de a körülmények miatt nem biztos hogy beteljesedik.
2022. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!