Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyanús, ha egy cég elkezdett...

Gyanús, ha egy cég elkezdett mindenkinek kizárólag kp-ben fizetni az eddigi utalások helyett?

Figyelt kérdés

annál is érdekesebb mert akinek szerződésbe is rögzítve van a bérfizetés módja (utalás) ott ezt nem is lenne jpga megtenni. de még ahol nincs is ez így benne a szerződésben ott is gyanús hogy eddig utalt most meg csak kp?


Miért nem tud utalni?


2022. febr. 4. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezd meg az illetékest. Ha a gyanúst rossz értelemben mondod akkor nem feltétlen gyanús, mert lehet egy egyszerű probléma is, amit nem kötnek az orrodra. A fizudat megkapod, ez a lényeg. Velem is volt már ilyen. a tulaj egyik közeli baártom, felhívtam, hogy mi van már, mert nem jön a fizu, azt mondta, hogy elmentek a kifizetések, de valszeg hiba van a banknál és sz*rakodnak.
2022. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Érdekes helyzet. Nem lehet, hogy valami nem tiszta bevétel? Bár, abból, hogy kifizette a fizut is látszik, hogy volt az a pénzt. Szóval passz. Vagy valamiért készpénzben fizetnek neki és költséges befizetni számlára?
2022. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
biztos nem fogadnam el. evek ota nem hasznalok kp-t, kellene a francnak. utalja at ahogy eddig is
2022. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, hogy a Balu Bt.-nél már évek óta kápéban fizetnek, nem adnak fizupapírt, és a főnök rendszeresen zsebrevág pár tízest a bérekből.
2022. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

"biztos nem fogadnam el."


csakhogy egy munkahelyen nincs olyan hogy "nem fogadom el". Ha a főnök kp-ben ad bért, akkor vagy átveszed vagy bér nélkül maradsz.


Mondatod hogy utalja és ha ő nem utalja mégis mi a kékeres lóf***szt csinálsz? semmit. Átveszed kp-ban vagy bér nélkül maradsz.

2022. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5 ahogy a kerdezo irta, rogzitve van a szerzodesben a fizetes modja. ha utalasban allapodtak meg akkor a munkaltato koteles ahhoz tartania magat


"Mondatod hogy utalja és ha ő nem utalja mégis mi a kékeres lóf***szt csinálsz? semmit"

de, a szerzodesre hivatkozok. fizetes nelkul nem maradok az tuti. ha kell birosagra viszem

2022. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"akkor a munkaltato koteles ahhoz tartania magat"


És ha nem teszi akkor TE mit teszel áruld már el!! Én vagyok a főnök azt mondom hogy nem utalok itt a KP na kell vagy nem?

Nem veszed át ne vedd át , de akkor se utalom el.

Na mit csinálsz? Bíróság? És mire mész vele? Az unokád is lebabázik mire abból valami lesz-ha a cég nem megy csődbe addigra.


Ébredjünk már fel.

2022. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

bérjegyzék + ügyfélkapu

minden nyomon követhető rajta, hogy be vagy e jelentve és papíron mennyi fizetést kapsz


bár lehet ez megint a kis Balázska, de hátha valaki másnak hasznos az infó

2022. febr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"bérjegyzék + ügyfélkapu


minden nyomon követhető rajta, hogy be vagy e jelentve és papíron mennyi fizetést kapsz"


De ez nem válasz a kérdésre. Mert lehet be vagyok jelentve lehet anynit kapok kp-ban amennyire be vagyok jelentve oké de akkor is kérdés marad miért nem utalva?

2022. febr. 4. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!