Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan sok lenne hogy H-P 5...

Olyan sok lenne hogy H-P 5 napot távol voltam betegállományban, és arra mentem vissza hogy interjúztatják az utódomat?

Figyelt kérdés
Nem rúgtak ki még nem. De ahogy az utód aláírja a szerződést (akár holnap ) már repültem is. A bűnöm, a szörnyű vétkem? H-P betegállomány. 5 nap.
2022. febr. 6. 09:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%

Ha a te vállalkozásod lenne és nagyon nagy szükséged lenne olyan dolgozóra, aki konkrétan ott van és valóban dolgozik, te is keresnél mást...

Majd mész máshova, ahol nem olyan nagy gond.

(Egyébként meg nem biztos, hogy ez volt az oka, ez talán csak a hab volt a tortán...)

2022. febr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ennyiert meg nem rugnak ki azert, ha egyebkent jo munkaeronek szamitasz.

Mik tortentek meg? Valami indoklast is biztosan kaptal.

2022. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Én sem gondolnàm, hogy ez a valódi oka. De kérdezz rá. Már úgysincs veszteni valód. Egy kollégámat is elküldtèk nemrég, azt mondta mindenkinek, hogy azért mert egy hétig beteg volt. Azt elfelejtette, hogy covid óta havonta egyszer èlt ezzel. És minden hónapban volt tàppènzen.
2022. febr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
30%

"egy hétig beteg volt. Azt elfelejtette, hogy covid óta havonta egyszer èlt ezzel. És minden hónapban volt tàppènzen."

Ha felvették táppénzre, annak oka volt. Nem tehet róla, aki többször is beteg volt, talán covid utáni betegsége lett vagy akármi.

Ezzel együtt ha a munkáltatónak dolgozóra van szüksége, akkor valamit tennie kell, az is érthető...

2022. febr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%
Ha ki akarnak rúgni, gyorsan menj vissza táppénzre.
2022. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Es, ha az új is azt csinalja?
2022. febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
4-es. Sajnos ez nem mindenhol így működik. Sok orvos simán a semmièrt is kiadja a tp papírt. Egyszer voltam covid miatt tàppènzen. 15 év munkaviszony alatt. De több embertől hallottam, hogy egy zsebpènz és megvan az igazolás
2022. febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt biztosan nem rúgnának ki, és azt sem tartom valószínűnek, hogy elmondták volna neked, hogy keresik az utódodat. Honnan tudod mégis, hogy a helyedre keresnek valakit?
2022. febr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Es, ha az új is azt csinalja?"

Akkor lesz megint másik. Vagy ha nem jelentkezik senki, vagy csak túl sokára, akkor majd a munkáltató is változtat a hozzáállásán úgy, ahogy jónak látja. De ha megtart olyan embereket, akik gyakorlatilag nem dolgoznak, hanem csak kvázi a veszteséget termelik neki, vagyis esélyt se ad magának a profitra, akkor mi értelme a vállalkozásnak, nem? Nem tudjuk, hogy mekkora cégről van szó, de el tudok képzelni olyan helyzetet, amelyikben ha egyetlen munkavállaló nem dolgozik, az azt jelenti, hogy a munkavállalók 20-25 vagy akár 50%-a nem dolgozik, ami igenis gond lehet, főleg, ha pont abban az egy-két hétben kellene lebonyolítani a havi vagy negyedévi munka nagy részét.

2022. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
25%

" hogy elmondták volna neked, hogy keresik az utódodat. "


nem kell azt elmondani, tudja azt mindenki. Én is tudtam amikor keresték az utódomat. Senki se közölte velem mégis még a portás is tudta hogy nekem kakukk van. Emberek vagyunk minden úgyis kikerül a folyosóra és onnantól nincs megállás.

2022. febr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!