Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az esti érettségi könyebb...

Az esti érettségi könyebb mint a nappali?

Figyelt kérdés

Leszeretnék érettségizni munka mellett

Hülyének tartom magam a tanuláshoz ezért érdekelne hogy ez könnyebb e

Az estin egyébbként hogyan kell bejárni?



2022. febr. 6. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Az esti érettségi is olyan, mint a nappali. Ugyan azt a feladatsort oldod meg, mint a diákok 4.-ben. Nem ér kevesebbet, mint a "sima".
2022. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanaz a követelmény, ahogy az egyes írja. Annyival könnyebb, hogy nincs olyan tantárgy, amiből nem érettségizel. Illetve annyival nehezebb, hogy anno csak a tanulás volt az "egyetlen" dolgod, de most ott van mellette a munka, magánélet stb.

Lehet hallani sok helyről, hogy estin elnézőbbek a tanárok, na nálunk egyáltalán nem volt ilyen, de hátha neked szerencséd lesz.


A kinézett iskolánál érdeklődj a tanítási rendről. Nekem pl hétfőn és szerdán 15-18 és 15-20 között volt tanítás.

2022. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem könnyebb lehet, mondom ezt úgy, hogy én két éves estire iratkoztam. Nincs kedvem így 47 évesen 4 évig bajlódni vele. Az első évemet megkönnyítette az, hogy volt online oktatás a covid miatt, így alig jártam be. A matek és fizika kivételével jeles volt minden tantárgyam év végén, pedig kevés időm jutott tanulásra. Én élvezem, ha edzésben tarthatom az agyamat is, szóval nekem ez hobbi volt. Viszont közbe jött egy munkahely váltás. Az uj munkahelyen új időbeosztás, munkahelyi vizsgák, stb...és a sulival most elcsúsztam, de persze eszemben sincs feladni. Az első év megvan. Most kicsit más, fontos dolgokra koncentrálok, mert rossz, amikor a fejemre nő az összes tennivaló. Jövőre pedig meg kell lennie a második évnek is!

Én azért csinálom, mert a nyugdíjig azért van még jó pár évem, szeretnék kényelmesebb munkát, amit esetleg csinálhatok vállalkozóként is. Sajnos egy jobb szakmát érettségire lehet építeni. Sok értelme egyébként önmagában nincs. Már el is felejtettem, amiket tavaly megtanultam és kb sosem fog kelleni az életben, de a papírral könnyebb emberhez méltó munkát találni egy fokkal.

2022. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkor idősebb fejjel érettebb vagy, jobb az absztrakciós képességed, ezek miatt könnyebb lehet.
2022. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból könnyebb, hogy csak az érettségi tantárgyakat veszitek. De maga a vizsga az ugyanolyan követelményekkel van, ugyanolyan rendszerben mint a nappali tagozaton.


Én is munka mellett végeztem el estin, 2 év alatt (bár nekem megvolt a 10 osztályom). Azt mondom, hogy hiába munka mellett végeztem és tanultam, könnyebb volt.

Plusz a tanárok is normálisabbak voltak így, hogy felnőttekkel foglalkoztak. Én pl 4-es 5-ös voltam és az érettségim is ilyen lett.

Felnőtt fejjel azért másabb a dolog, ott már felfogod, hogy valóban magadnak tanulsz.

2022. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt meg 10. Osztályom, csak tanfolyamos szakmunkás vizsgáim. És nem csak érettségi tárgyakat tanultunk, volt pl fizika is. Plusz osztályozó vizsgát kellett tennem, mert nem volt meg a 10. Oszt. Az osztályozón volt földrajz is, amit nem is vettünk egész évben. Volt írásbeli, szóbeli vizsga is, olyan volt, mint egy kisebb érettségi vizsga. És szuperül sikerült.

Hogy miért nem érettségiztem hamarabb? Mert nem volt hozzá önbizalmam. Féltem, azt hittem, ehhez nekem úgy sincs eszem. Hát nagyon haragszom magamra ezért, mert már rég meglenne, ha hittem volna magamban. Szóval ne járj úgy, mint én. És sosem késő tanulni, de azért jobb, ha nem 50 felé kezdünk neki, sok szenvedést megsporolhatunk a vacak munkahelyeken, ha időben megvan.

2022. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal könnyebb volt, mi 14-17 között jártunk éves volt.

Jó, legtöbben azért féltünk, de a tanárok mondták, hogy nyugalom eddig mindenkinek ment, aztán utólag belegondolva tényleg nem volt veszélyes a dolog, jóformán azt lehet mondani, hogy józan paraszti ész már fél siker.

Heti két nap jártunk be 15-20 között. De az nagyon más volt, hogy sokkal jobb hangulat volt mint sima iskolában a tanárok is valahogy sokkal lazábbak voltak, holott volt nem egy olyan tanár aki amúgy sima gimiben tanított két évet, mielőtt átmentem szakmára.

Rajtuk vettem észre legjobban, hogy mennyire más az egész, jó, annyi biztos volt a mi oldalunkról is, hogy azért nem tizenévesek voltunk, akik már reggel első óránál azt számolják mennyi még az utolsó óra végéig, mert unalmas minden.

Átmentünk a lényeges dolgokon, jó hangulatban és ez tényleg hozzá is tett annyit, hogy mindenkinek meglett az érettségi.

2022. febr. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én estin érettségiztem és szerintem még szigorúbbak voltak az osztályozásnál, pl én mindent elmondtam a magyar szóbelin és nem adta meg a maximum pontot így sem a tanár. Meg az írásbelin is lehúzott az esszé résznél, gondolom nem akartak sok ötöst osztogatni. A feladatlap is ugyanaz volt, szóval nem volt könnyebb kicsit sem.
2022. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!