Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emelt szintű angol nyelvi...

Az emelt szintű angol nyelvi érettségi (60% fölöttire) VAGY a középfokú angol nyelvvizsga a könyebb?

Figyelt kérdés

Kb 7-8 éve érettségiztem, azóta nemigen használom a nyelvet, akkor 4-re sikerült középfokon az érettségi.

Most munka mellett egyetemre járok. A diplomához kell ugye a nyelvvizsga.

Mivel járok jobban, ha csinálok egy emelt érettségit, vagy nyelvvizsgázok egyet?


2021. okt. 9. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Ha mindenképp a diplomádhoz kell, a nyelvvizsga.

Tegnap előtt olvastam utána az átváltogatásoknak, szóval kicsit gáz, de nem jut eszembe pontosan.

Azthiszem 75 fölötti emeltel viszont kitudnál váltani egy középfokú b1-et?


Aztán lehet hordom itt össze-vissza a hülyeségeket.

2021. okt. 9. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Hát ez baromi jó kérdés.

Szerintem kb egy szinten vannak. Egyiknek sem az a célja, hogy átmenjen a hülye diák kettessel szóval kb azonos a szint.

+ ha 5-ös emelt érettségid van akkor megkapod a középfokút angolból.

Megérni jobban emelt éri meg ilyen szinten, ha tudsz egy 75 pontra mert akkor az fix 75 pont akár duplázásnál is + emelt érettségi (ahol figyelembe veszik) ami +50 pont nyelvvizsga meg 30.

2021. okt. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Nyelvvizsga könnyebb mint az emelt nyelvi érettségi.


Feladatokon kívül, az is könnyítés, hogy amennyiben elrontod az egyik írásbelit/szóbelit, de a másik jó, utána nem kell újra kezdened az egészet, hanem elég azt amit elrontottál.

Érettséginél, ha az írásbeli pocsék, vagy kapsz egy kevés % érettségit vagy semmit.

2021. okt. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nyelvvizsga jobb választás. Több különböző típus közül választhatsz, más feladatok vannak, tudsz válogatni aszerint, hogy neked mi megy jobban. Teheted külön az írásbelit, szóbelit, így külön felkészülhetsz mindkettőre ha az kényelmesebb, a komplexnél pedig felhúzzák egymást, ha nem éred el írásban de nagyon jó a szóbelid pl, sikerülhet (ha megvan minden készségnél a 40%). Kb havonta vannak nyelvvizsgák, akármikor mehetsz.
2021. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!