Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki multinál dolgozik: hány...

Aki multinál dolgozik: hány meetingetek van egy nap átlagban?

Figyelt kérdés

Kérdésem:

1.) Cégméret: kérlek írd meg, hogy a MAGYARORSZÁGON jelenleg kb hány fős az irodai méret ( 250 alatt, vagy 1000-2000 között), szellemi munkában.

2.) És a munkád mennyi részét teszik ki meetingek: meeting/"végzett" munka aránya.


Van egy teóriám és szeretnék megerősítést kapni.



2022. febr. 7. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 szokott lenni.


Egy belső össznépi (fejlesztés+üzemeltetés+tesztelők-elemzők) és egy a saját szakmai csapatommal.


Kb 100 fős a cég, nem tudom pontosan, mert vannak külsős alkalmazottak is.


Kb 30 perc egy nap a meeting (reggelente van), szóval kevesebb, mint 10%


De van olyan nap, mikor egész nap csak meeting van.

2022. febr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg rossz a teóriád.

Munkakörtől sokkal inkább függ, hogy kinek mennyi meetingje van. Aki projektekkel foglalkozik, annak sokkal több meetingje lesz, vagy, aki sok osztállyal kell, hogy együtt dolgozzon, annak is több meetingje lesz. Illetve vezetőknek minél magasabb pozícióban vannak annál több meetingjük lesz.

A magyar cégméret azért sem releváns, mert sok esetben nemzetközi kollégákkal kell meetingelni, így nem a magyarországi iroda létszáma fontos, hanem mennyien vannak a kapcsolódó területeken nemzetközi szinten.

2022. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A cégméret az nagy, 2000 feletti.

Minden nap van egy úgymond kötelező félórás.

+heti kettő fél, egyórás, projektekkel kapcsolatos.

A munkám kb 5%-a a meetingre való felkészülés, mivel nem készülök, csak oda megyek, vagy bejelentkezek.

2022. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
400 fős munkahely. Napi 1 meeting van a középvezetőknek meg a vezetőknek. Bár most Covid miatt odais csak az megy akinek tényleg ott kell lenni. Azon túl munkakör függő. Meg inkább heti szinten lehet egy bizonyos számról beszélni.
2022. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2000-3000 közt van valahol a foglalkoztatottak száma, csoportvezetőként átlag napi 2-3 mtg van.


Ez persze több mikor otthonról dolgozok, hiszen nincs az hogy csak odaugrok a kollegához öt percre, hogy figyu akkor ezzel a feladattal kapcsolatban ez meg az az észrevételem van, hanem időpontot kell egyeztetni, webexet kell nyitni.

2022. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző kb. 300 fő Magyarországon irodában, gyárban 1000+, mostani 1000+ Magyarországon, irodában.


Mindkét helyen agile/scrum csapatban dolgoztam, így daily standup, refinement, sprint review, sprint planning, demo, retrospective. Értelemszerűen a daily standup, ami mindennapi, a többi minden sprintben egy, illetve refinement gyakrabban lehet/szokott lenni.


Ezen kívül ez egy csapatmunka, így a fejlesztők összeülhetnek egy-egy call-ra bármikor, akár több órán át, de ez önszerveződő, közvetlenül a probléma megoldására fókuszálnak azok, akiket az egyébként érint.


Nem, nem feltétlen van túl sok meeting. :D És kis cégnél is lehet túl sok, láttam már olyat is.

2022. febr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hű, szuperjók vagytok, kösz a válaszokat!! :)


2 - Igen, értelek, én is gondoltam rá, hogy rákérdezek a munkakörre is ( köszi, aki leírta), de igazából saját tapasztalat, hogy még csak ez sem adna egzakt választ: ugyanabban a munkakörben korábbi cégemnél csak heti 1-2 db meeting volt. A másik cégnél meg NAPI szinten 5-6 ÓRA (!) átlagban..


Tiszta szívemből gyűlölöm ezt az undorító rotálást, készülni sem tudsz mert egyikből mész a másikba. És nem vezetői szinten voltam. :D



Azóta igyekszem ezt alaposan felmérni a munkahelyeknél most.

6- kis cégnél azért ritkább, bár, most egy ismert hazai start up eszembe is jutott, ahol még az interjút sem tudták normálisan megszervezni, és még közben is hívták szerencsétlen szakmai vezetőt be meetingre, mikor beszéltünk.. :D Nem vállaltam el, de jól is tettem, mert látom, hogy már harmadszor hirdet pár hónap alatt..

2022. febr. 7. 16:47
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a klasszikus cég, amire az ember a multi szóról asszociál, de nemzetközi vállalat közlekedés/szállítmányozás területen, csak itthon 3000+ alkalmazottal, nem tudom, ebből mennyi szellemi, saccra 20-30% között lehet. Beosztott mérnökként napi 1 meeting, a mi osztályunk vezetése és a 3 itthoni telephelyen dolgozó mérnökök vesznek részt rajta, ha sok téma van, akkor is max 20 perc-fél óra. Minden más meeting elég ritka, olyan kétheti-havi szinten szokott lenni egy hosszabb, 1-2 órás a fontosabb, hosszabb ideig húzódó dolgok átbeszélésére a vezetőséggel. Különben az átugrom-a-szomszéd-irodába módszerre támaszodunk inkább, az itteni viszonyok mellett egyértelműen hatékonyabb, ha meg más telephelyen dolgozó kollégával kell egyeztetni, őt felhívni egyszerűbb, mint erre is meetinget kitűzni :)
2022. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!