Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol tudnék elhelyezkedni...

Hol tudnék elhelyezkedni alapvető informatikai tudással?

Figyelt kérdés

Informatikus szakközepet végeztem de nyilván egy érettségi nem olyan nagy szám manapság és az a szakma sem amit kaptam mellé. Ez ilyen nagyon alap és a tanítás is olyan volt, hogy mindenből egy pici. Voltam pár interjún mint informatikus vagy kicsit specifikusabbakon de igaziból ez nekem magas és nyilván így nem vesznek fel, hogy csak kb tudok mi ez és nem értek hozzá. Ez érthető nem is panaszkodom, szimplán érdekelne akkor milyen lehetőségeim vannak? Valami ahol nem kell ennyire komoly háttértudás.

Néztem iraodaiakat de igaziból minden nehéz mert nincs referenciám, még nem dolgoztam. Érdekelne van-e valami ilyen megnevezése munkáknak ahol mondjuk idősebbek vannak akik nem értenek a géphez és segíteni kell vagy ilyesmi. Pesti vagyok szóval lehetőség az lenne, csak nem tudom mit keressek. Mást meg még nem dolgoztam, most, hogy vége van az iskolának szeretnék végre dolgozni csak sokkal nehezebb ez mint gondoltam.



2022. febr. 16. 19:49
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Rendszergazdai állásokat is kereshetsz, persze ilyen nagyon mezei szinten, de vannak. Önkormányzatok, iskolák, kisebb vállalatok. Nem bonyolult azt a 10-20 db gépet menedzselni.
2022. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Lehet, csak én pont, hogy félek az ilyen kisebb vállalatoktól, mármint ha 1 rendszergazda kell csak és az én lennék és nem lenne esetlegesen kitől kérdezni vagy ha valamit nem tudok az kicsit kellemetlen. Mindenképp több emberrel szeretném magam körbevenni. De jó lenne persze, beletanulni és aztán jónak lenni benne.
2022. febr. 16. 20:15
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Értem, csak alapvetően nem túl piacképes egy alap informatika, és te ezt még szűkíteni is szeretnéd. Ha már bekerülsz, onnan már könnyebb kialakitani a rutint, nem kell megijedni tőle, meg most őszintén, amiket írtam ott mi lehet a legnagyobb probléma? Elmegy a net? 5 perc keresgélés, youtube-ozás bármilyen problémára találsz megoldást, amit ez a munkakör megkövetel.

Az más kérdés, hogy te azt szeretnéd, hogy rágjanak mindent a szádba.

2022. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

"iskolák... Nem bonyolult azt a 10-20 db gépet menedzselni"

A budapesti iskolákban azért ennél jóval több gép van: eleve van legalább egy számítógépes terem, hiszen van informatika tantárgy, plusz a tanárok által használt gépek...

2022. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen de persze, lehet valami nagyobb baj is ahol akár egy tapasztaltabb ember jól jönne. Egyedül is tudnék próbálkozni és én nem utasítanám el semmiképpen sem.
2022. febr. 16. 20:27
 16/31 A kérdező kommentje:
Csak kezdőként biztos nem bíznának rám egy sulit. Ami oké, én leadom a jelentkezésem sok helyre, igaziból tényleg érdekel meg akarok találni valamit.
2022. febr. 16. 20:29
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veszítenivalód. Legfeljebb majd kirúgnak, ha nem lesznek megelégedve veled. De ha ők adnak neked egy esélyt, akkor ne félj elfogadni semmiféle állást.

(Aztán ha tényleg kirúgnak, akkor se veszítsd majd el a kedved, de tényleg, majd mész máshova - egy tapasztalattal gazdagabban! :) )

2022. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez jól estet! És igen, tényleg minden lehetőséget megragadok és megyek interjúra ha adnak esélyt. Csak eddig mindig nagyon sokat vártak el és nem feleltem meg.
2022. febr. 16. 20:36
 19/31 A kérdező kommentje:
Talán Pest hátránya ez, hogy a faluban nem 5 informatikus van hanem gondolom vannak jobbak, profibbak akik jönnek majd ide...
2022. febr. 16. 20:38
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ahol általában helpdesk van.
2022. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!