Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha multinál...

Mit tegyek, ha multinál dolgozom, de nem tudok jól angolul?

Figyelt kérdés

írásban még oké, de beszélni nem merek, illetve a listeninggel is bajom van.


A HR interjún tök alap társalgás volt, kb ilyen hétköznapi beszéd, azon átmentem. Illetve egy magyar cikket is fordítani kellett angolra, az sem okozott gondot, tekintve h az írás jól megy.


Fél éve dolgozom a cégnél, és most volt egy call írekkel, nem nekem kellett beszélni, én csak hallgattam, a jegyzetkészítés volt a feladatom... a magyarok angol beszédét kb 90%-ban értettem, viszont az ír részekből egy szót sem... olyan hülyének érzem magam és kellemetlen ez most nagyon. Nekem első nyelvem nem az angol volt, az angolt egyetem alatt tanul(gat)tam.


Gondolkodom, hogy nem is nekem való ez a multi-világ...



2022. febr. 18. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hallgass YouTube-on különböző akcentusu angolokat. Én olyan helyen dolgozok ahol sok külföldi megfordul, eleinte ha kicsit más akcentus volt semmit nem értettem, ma már gond nélkül.
2022. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd hozzászoksz a különféle akcentusokhoz idővel. Ne add fel.
2022. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Neten keress pl ír rádió adót (vagy bármilyen angol nyelvűt)

Otthon ha hallgatod egész nap,ez sokat segíthet,hogy az ilyen fura akcentust egyáltalán értsd.

A beszédet meg muszáj gyakorolni valakivel,hogy menjen.

Ha van egy középszintű tudásod N olyan sok idő,mire rááll az agyad,hogy ne fordítsd le magyarra,amit hallasz és vissza angolra amit mondasz.

Én keresnék egy jó angol tanárt és kifejezetten beszédcentrikus órákat vennék.

Elsősorban a munkához kapcsolódó témát kéne erőltetni.

Utána már könnyen jön a többi.

2022. febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jo csak ez olyan kellemetlen h el kene küldenem a jegyzetemet es kb semmit nem tudtam lejegyzetelni. Annyira kétségbe vagyok esve h a felmondáson gondolkodom :(
2022. febr. 18. 13:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg beszélni egy olyan kollégával,aki ott volt és szimpatikus vagy segítőkész, talán kapsz segítséget.

A legegyszerűbb,ha őszintén elmondod mi a helyzet.

Szerintem ez nem olyan katasztrófa helyzet, főleg,ha a munkáddal eddig nem volt gond.

2022. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!