Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmentek a felmondási idő...

Ha felmentek a felmondási idő alatti munkavégzés alól az voltaképp nekem a lehető legjobb a cégnek meg a lehető legrosszabb?

Figyelt kérdés

Ha valaki felmond a munkahelyén akkor van 30 napos felmondási idő mely alapból munkával telne. Ha a főnök azt mondja felment a felmondási idő alatti munkavégzés alól (és nem a felmondási idő alól) akkor ez nekem,aki felmondott a lehető legjobb? mert felmondási idő az továbbra is van, de munkát nem kell végezni viszont a bér ettől függetlenül jár, tehát úgy kapok 1 havi pénzt hogy a lábam be nem teszem?

A cégnek meg rossz, mert kiesik egy emberük egyik napról a másikra nem végez munkát de azért bért ugyanúgy kell neki adni?


Jól értem a szitut?


2019. okt. 6. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Jól, de a cégnek ez nem feltétlen rossz, szándékos károkozást illetve bizonyos esetben további érzékeny információkhoz való hozzáférést megelőz vele
2019. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Nem kapsz arra az időre fizetést
2019. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
2. baromira nem így van, attól még megkapja a fizetést, csak nem kell dolgoznia bemenni. Nyilván miután erről van egy írásos megegyezés mindkét fél részéről aláírva, dátumozva, 2 példányban.Szűnt meg nekem is így munkaviszonyom, nem kellett dolgozni bemenni, de egy havi fizetést megkaptam. Persze mezei alkalmazott voltam és nem volt a munkámra szükség, mert nem volt annyi munka, előtte is már csak nagyrészt melegedni mentem be.
2019. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

" további érzékeny információkhoz való hozzáférést megelőz vele“



Ha ilyen szándékom lett volna már az elmúlt X évben kifosztottam volna őket. Ráadásul ugye én mondtam fel nekik és nem ők nekem.

Ebből evidens hogy semmi haragom nincs irányukban csak szabadulmi akarok rőlük. minél hamarabb. Szóval ha azt mondják holnaptól csá ne jöjjek de pénz sincs még abba is belemegyek, de hogy ne menjek holanptól és még pénz is van- háváj!!


"Nem kapsz arra az időre fizetést“



LOL már miért ne kapnék.... felmondási idő az továbbra is van, csak a munkavégzés alól mentettek fel = alapbér az ugyanúgy jár.

2019. okt. 6. 11:09
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
LOL
2019. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Van ennél jobb is: én ezen felül még végkielégítést is kaptam, plusz ki nem vett szabadságok kifizetése. Összesen kb 2,5 hónap fizetés munka nélkül. Mivel hamar találtam másik (ráadásul jobban fizető) munkát így erősen pluszban jöttem ki és még így is pihentem itthon egy bő hónapot.
2019. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy csaj aki magasabb pozícióban volt de felmondott. 1 hónapot le kell dolgozni.

Aztán eltelt pár nap és mondták neki, hogy megkapja az 1 hónapra a pénzt de többet nem mehet be, szedje össze a cuccait. Szerintem még jól is járt.

2019. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha Te mondasz fel, akkor a felmondási időn belül bármikor felmenthetnek a munkavégzés alól (bér fizetése mellett), ami ugye dolgozói felmondás esetén nem egy kötelező elem, de azt nem teheti meg önkényesen a munkáltató, hogy a felmondási időtől tekint el. Azt kizárólag az írásos kérésed alapján teheti meg, ha neki is megfelel, hogy kérésednek megfelelően X.Y. nappal megszüntetitek a jogviszonyt.
2019. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!