Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltatói felmondás esetén...

Munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő felére köteles felmenteni a munkavégzés alól a cég-de mi van akkor ha nem nyilatkozik arról melyik feléről ment fel?

Figyelt kérdés

Ha a munkáltató mond fel köteles a felmondási idő felére felmenteni a munkavégzés alól. De azt ő dönti el hogy milyen rendben ment fel a felm idő feléről.

Felm idő 30 nap de nem feltétlenül két hét munka két hét szünet a felállás hanem lehet 1 hét meló 1 hét szünet 1 hét meló 1 hét szünet, vagy meló minden másnap-vagy akármi amit csak kitalál.

De mi van akkor ha a cég egyszerűen nem nyilatkozik arról hogyan mely rendben ment engem fel?

Indoklás nincs, majd… majd…

És a felm idő már ketyeg már elment több mint egy hét, 3-4 nap még és nem lesz értelme nyilatkoznia mert a felm idő felét letöltöttem.

Tehát –mivel nem nyilatkozott- vehetem úgy hogy a 30 nap felét már letöltöttem még 3 nap meló és ennyi volt?


2016. júl. 3. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Van szád feltételezem, megkérdezed a főnököt. Ha már majdnem letoltad a felét, akkor meg miről beszélünk?
2016. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"megkérdezed a főnököt."


Szted hányszor kérdeztem meg? Ha 10x nem egyszer se.

Még levelet is írtam.

Válasz semmi.

2016. júl. 3. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:
A munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő felének megfelelő időtartamra a munkáltató köteles a dolgozót felmenteni a munkavégzés alól abban az időpontban, amelyben a dolgozónak megfelel. Ezt maximum két részletben határozhatja meg a dolgozó! Tehát a DOLGOZÓ DÖNTI EL, hogy milyen időpontban "veszi ki" a felmentési idejét, amelyre természetesen jár díjazás munkavégzés nélkül is!!!
2016. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!