Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Együtt tudnátok dolgozni...

Együtt tudnátok dolgozni korban fiatalabb/idősebb kollegákkal?

Figyelt kérdés

Nemrég pályát módosítottam, és olyan szakmát végeztem el, amiben gyakorlat nélkül nagyon nehéz elhelyezkedni. Épp ezért nagyon megörültem, mikor a bizonyítvány megszerzése után sikerült elhelyezkednem. A bökkenő, hogy ezen a helyen, erre a pozicíora szinte csupa frissen végzett fiatalt vesznek fel..20-25 évesek átlagban..

Előnye, hogy nem szükséges a gyakorlat, viszont a fizu sem éppen jó..nyilván egy pályakezdő fiatalnak viszont elsőre tökéletes, aztán jellemzően innen pár év után mindenki tovább áll vagy előre lép. Én viszont nem vagyok pályakezdő, a vezető szinten lévőkkel vagyok egykorú, a kollegáim nálam 10-15 évvel fiatalabbak. Én vagyok az egyetlen pl akinek gyereke van.. Nem gondoltam hogy ennyire fog zavarni, de nem érzem itt jól magam. Kedvesek, igazából nincs velük bajom, de úgy érzem nagyon kilógok innen..

Korábbi munkahelyemen vegyes volt a korosztály, a 20-40 között volt minden, és a fiatalabbakkal is jól kijöttem, de egészen más mikor mindenki ilyen fiatal, csak én vagyok idősebb.

Hülyeség lenne emiatt felmondani? Attól tartok, hogy ezirányú munkatapasztalat nélkül maximum hasonló helyen tudnék elhelyezkedni ugyanígy fiatalok közé, pedig a szakma amúgy nagyon tetszik..


2022. febr. 20. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem sosem esett nehezemre. Nálam sokkal fiatalabbakkal nem dolgoztam még a koromból adódóan (25 vagyok), de volt több olyan munkahelyem is, ahol az utánam legfiatalabb kolléga 15 évvel idősebb volt. Igazából nem okozott gondot, ugyanúgy beszélgettünk, együtt tudtunk dolgozni, nem voltak konfliktusok...


Volt nem egy tapló kollégám, de nem a korukon múlt, hanem mert patkányok voltak. Pl egy fiatal kollégám folyamatosan uszítgatta azokra a többieket, akik munka után hazamentek és nem vele inni, volt egy nálam kicsit idősebb kollégám, aki folyamatosan fúrt és áskálódott, volt idősebb kollégám, aki szemtelenül ki akart velem kezdeni és menekültem tőle szinte az irodában... Szóval nem a kortól függ, hogy ki elmebeteg

2022. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Korban fiatalabb és idősebb kollégákkal is együtt dolgozok, szóval igen.
2022. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az hogy felmondasz e az a te döntésed. De egyébként nem szoktam foglalkozni nagyon senkivel egy munkahelyen, ők ilyenek én meg olyan vagyok, akkor szokott zavarni a téma ha a magánéleti dolgokba szólnak bele...na azért már mondtam fel párszor.
2022. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fiatallal nem tudok, időssel inkább. De jobb egyedül, vagy ritkán kérni bárkitől is segítséget.
2022. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Együtt tudnék, viszont az zavarna amit írtál hogy nincs gyerekük ea nem azért mert ez a beszedtema hanem kellemetlen lenne mindig magyarazkodni. Viszont ha már felvettek es beilleszkedtel miért agyalsz ilyeneken? :) Multinál szerettem egyébként fiatalokkal dolgozni anno.
2022. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az hogy adtak neked esélyt palyakezdokent a másik szakmában becsüld meg, de értem mire gondolsz en megbantam hogy régen nem mentem ilyen helyre. Szerintem ne mondj fel azért nrm biztos hogy lesz másik esély ahol ilyenek veled. Fel a fejjel!
2022. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hülyeség lenne emiatt felmondani. Egyébként én is hasonló szituban voltam, annyi különbséggel, hogy az első munkahelyemen mindenki betanulósként kezdett hogy megismerje a helyi sajátosságokat és a használt szoftvereket.
2022. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam foglalkozni a kollégák életkorával, de nem mindenki gondolja így.


Huszonévesként elég sok ötvenes nő kollégám volt és az az igazság, hogy elèg fárasztóak tudnak lenni.... képmutatóak. Okosnak, bölcsnek tettetik magukat, de közben lekezelőek és nagyképűek. Lenézik a fiatalokat. Tisztelet a kivételnek.

2022. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!