Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki mindig rendes,...

Ha valaki mindig rendes, korrelt, őszinte és komunikatív, miért kezdik ki minden közösségben, és miért viselkednek vele ellenségesen?

Figyelt kérdés
Próbálok mindig normálisan viselkedni az emberekkel. Mindig szem előtt tartom azt, hogy úgy viselkedjek mással, ahogy elvárnám hogy velem viselkedjenek. Sosem foglalkozok más dolgával, nem pletykálok, nem keverem a szart, és jókat lehet velem beszélgetni...és még is minden munkahelyen, vagy közösségben kellemetlenségbe keveredtem azért, mert irritáltam az embereket...

2022. febr. 20. 18:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
a helyesírásért ezer bocsánat
2022. febr. 20. 18:03
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már én is tapasztaltam. Azóta szigorúbb vagyok és gyorsan megmutatom a rosszabb oldalam is. Aki kóstolgat, az rosszul jár és nem veszem a szivemre ha bunkók velem. Onnantól az illetővel én sem vagyok kegyes. Azóta kevesebb gondom adódik az emberekkel.

Sajnos a legtöbbjük egy hiéna. Ha rendes vagy velük, csak az áldozatot látják benned és megesznek. Én már csak azért teszek valamit, azzal vagyok rendes, aki bizonyította, hogy megérdemli.

2022. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Lehet a kisugárzásod nem tetszik nekik, vagy te nem veszed észre, hogy nagyon belemászol a magánéletükbe, azzal, hogy kedves vagy. Vagy szimplán ilyen rossz közösséget fogsz ki mindig. 🤷🏻‍♀
2022. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a többiek szerint vele mindent meg lehet tenni. Fontos, hogy kialakítsd a kereteidet, a határaidat, mond ki többször, hogy "NEM", nem lesz olyan nagy katasztrófa ettől.
2022. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem kedves vagyok hanem rendes és korrekt. Egyáltalán nem mászok bele senkinek a magánéletébe, mert én magam eléggé megartom a sajátomat magamnak. Sem túl nyájas nem vagyok, sem túl bunkó. Ha valaki kikezd velem, nagyon durván köcsög tudok lenni, de én magam sosem keresem a konfliktust. Ha valaki generálja azt, én teljes válszéleséggel beleállok, és kiállok magamért, de addig amíg ez nem indokolt, elkerülöm a feszültséget.

Határozott vagyok és magabiztos, de alapvetően barátságos. Nem bántok senkit sem ok nélkül. Nem vagyok kétszínű és ha valakiivel személyes problémám van, vagy valaki viselkedése zavar minden gond nélkül közlöm az áskálódás és a támadás helyett...

2022. febr. 20. 18:36
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehát az, hogy "velem mindent meg tehet tenni" érvénytelen ebben a szituációban. Hisz nagyon de nagyon öntörvényű vagyok, és ha valami nem tetszik, vagy valamit nem látok helyesnek azt abban az Isten helyben leközlöm a környezetemmel.
2022. febr. 20. 18:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Munkatársam is ilyen jellem mint Te. Felnézek rá, hogy ilyen korrekt. Viszont nem olyan rég visszahallottam, hogy mennyien nem kedvelik, és csúnyán kibeszélik ami szó szerint Nekem fájt. Teljesen félreértik az indíttatását pl. az önzetlen segítőkészséget a „nyalással”. Meg alapból azt vettem észre, hogy leginkább azok nem kedvelik, akiknek egy nagy szhar a magánéletük, értsd úgy h problémás férj/feleség/gyerek van a képbe vagy sivár az életük. Szerintem szimplán irigylik a fiatalságát és dinamikusságát, meg hogy kedveli a munkáját. A legtöbb kollégánk az már ki van égve, vagy csak azért csinálja ezt, mert nincs más munkahely.

Szerintem Nálad is hasonló lehet a helyzet.

2022. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk 26 vagyok, a második felfiatalabb az irodában meg 35 :))) És én tényleg szeretem a munkám, meg pörgős is vagyok.
2022. febr. 20. 20:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Belém is azok szoktak kstolni, akik szar életűek. Nem tudom, honnan veszik, hogyrajtam kitölthetik a frusztrácioikat, de nagyon megsértödnek, ha nem hagyom magam. Szánalmas energiavámpirok.
2022. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Hát én pont ilyen vagyok, de 1-1 szélsőségtől eltekintve (pl az a bizonyos régi kolléganő, akit máshonnan helyeztek át és mindenkit utált, csesztetett), velem senki sem viselkedik/viselkedett ellenségesen.


Lehet nálad erőltetett ez az egész, nem szívből jön, ezért érzik irritálónak. Csak add önmagad akkor is, ha esetleg senkivel sem találod meg a hangot.

2022. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!