Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bevállalnátok egy nem annyira...

Bevállalnátok egy nem annyira érdekes munkát kb. hasonló / kicsivel több fizetésért ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Szeretem a munkámat, de páran (a legjobbak) felmondtak és így már baromira nincs kedvem itt maradni, mert nem lesz ugyanolyan az egész - sőt...


Ők azok akik engem anno betanítottak és tudom, hogy nagy veszteség lesz a csapat számára az, hogy elmennek - mivel olyan helyről van szó ahol a tapasztalat és a technikai tudás nagyon számít.


Nélkülük gyakorlatilag a csapat nagy része olyanokból áll akik alig konyítanak az egészhez, részben emiatt is döntött úgy az a pár ember, hogy itt az ideje lépni, mert munkaerőhiány miatt a gyengéket nem rúgták ki, viszont az a "minőség" amit ők képviselnek elviselhetetlenné vált.


Kaptam egy ajánlatot: hasonló fizu, jobb beosztás viszont nem éppen előrelépés hanem gyakorlatilag egy ugyanolyan kezdő pozíció mint a mostani csak egy másik területen, másik cégnél.


Nagyon demotivált ez az egész helyzet egyszerűen amit korábban szerettem csinálni most már semmi kedvem nincs hozzá.


2022. febr. 21. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Én maradnék és én lennék a legjobb.
2022. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A legjobbak pont azért léptek le mert kihasználták őket, gyakorlatilag mindent nekik kellett - az egyszerűbb (de elrontott) munkáktól kezdve a bonyolultabbakig.

Szóval a legjobb jelen estben azt is jelentené, hogy te vagy a legjobban kihasználva.

2022. febr. 21. 08:53
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Ezt miért nem írtad a bevezetőben? Így más a helyzet.
2022. febr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Hosszú távon minek érné meg maradnod?

A másik helyen már kezdőként is jobban fizetnének, (márpedig nem fogsz örökre ebben a pozícióban maradni, ha egy kicsit türelmes vagy, akkor az új mubkahelyen is kapni fogsz érdekesebb feladatokat) a jelenlegi munkahelyeneden pedig látod, hogy milyen szarul bánnak azzal, aki ért is ahhoz, amit csinál.

Mi garantálja, hogy nem rúgnak ki téged is pár év múlva, ha már lehúztak rólad minden bőrt?

2022. febr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy te maradtál pár friss hússal miért veszi kedved? Mindenki elkezdi valahol a munkát, emiatt nem hagynám ott a melómat. Inkább szívjátok fel magatokat, és álljatok neki megtanulni az ottani dolgokat. Most meg nehéz, de majd ti is "tapasztalt rókák lesztek". Saját hibádból tanulsz a legjobban.


Aztán a munkaadód se akar attól a kevéstől megválni, aki maradt. Kipréselsz némi fizuemelést belöle, legyen hálás alapon. Aztán ugyan ott vagy, nem megint a nulláról indulsz, akit aztán lehet meg se tartanak az új helyén, mert Pirinek nem tetszik a képed.

2022. febr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Ez inkább az a kategória hogy az új munkaerőnek nem kell annyit fizetni, mint annak aki már profi, így megéri leéptíteni azt akinek több pénzt kell fizetni.

Ha kérdező lesz egyszer "öreg róka" akkor neki kell majd kiperkálni a magasabb fizetést, ebben az esetben pedig mehet majd ő is lapátra amint betanitotta az újakat.


A munkahelyeken a megbecsülést a fizetésedben látod. Ha egy helyen megfizetik a képességeidet, ott jobban meg is becsülnek. Persze lehet integritásod, meg munkamorálod, meg mit tudom én, és kapaszkodhatsz egy állásba úgy, mint tacsikutya a gumicsontba, de ésszel... Attól hogy a munkásban van becsület, még nem biztos, hogy a munkaadóban is van.

2022. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont ilyen helyzetben vagyok (annyi különbséggel, hogy nálam a pozíció nem számít igazán, az új helyen sem lennék kezdő). Ha nem lenne felmondási tilalom az egészségügyben, már rég elhúztam volna a francba. Így met csak várom a végét.
2022. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod az ő helyüket elfoglalni fizetésemeléssel és/vagy jobb pozíciónévvel, én mennék a másik helyre. Én is hasonló helyzetben voltam, amióta a cégnél dolgozom, egyre rosszabb döntéseket hoz a menedzsment, nem akarja a lépést tartani a korral stb... gondolkodtam a váltáson... de mivel az akkori főnököm besokallt, és lelépett, kaptunk lehetőséget a feljebblépésre, és némi fizuemelést, így maradtam, mert ez az önéletrajzomban is jobban mutat. Egyéb esetben próbáltam volna vmi mást keresni, vagy legalább körbenézni a piacon.
2022. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!