Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoztatok már olyan helyen,...

Dolgoztatok már olyan helyen, ahol soha senkit nem engedtek nyáron szabira, csak azon kívül?

Figyelt kérdés

Én még nem, de láttam már ilyen álláshirdetést. Hotel éttermében mosogatás, és a feltételek között azt írták, hogy június-július-augusztus-szeptember hónapokra ne legyen vakációterv. Azt persze nem tudom, hogy ez ott általában véve így megy, vagy pedig csak arra az évre, az akkor felvételt nyerő jelentkezőre vonatkozott (májusi kezdés volt), és a következő évben esetleg már mehetett volna akkor vakációra.

A lényeg, hogy ilyen feltételt szabhat egy munkahely akár alkalmilag akár általánosan? Ez törvényes? Dolgoztatok már ilyen helyen?



2022. febr. 22. 08:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%
Törvényes igen és nem, nem dolgoztam ilyen helyen, teljesen más területen dolgozom
2022. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%
Idegenforgalomban ez teljesen megszokott, hogy a főszezonban látástól mikulásig meló van. Munkakörtől függetlenül.
2022. febr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
èn ilyen helyen dolgozom.... vendèg làtas.... de idèn màr mehetek, most adom be a felmondàsom...
2022. febr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
66%
Nem halnak bele, ha nem mehetnek szabira. Mások is dolgoznak nyáron és ők se halnak bele.
2022. febr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
4: Ha nem is 3, de legalább 2 hét nyári szabi úgy gondolom, akkor is megilleti az embert. Mert mégis hogy néz ez ki? Ha valaki ilyen helyre megy dolgozni, akkor az úgy kalkuláljon, hogy onnantól kezdve csak holtszezonban üdülhet? Az még a szép, ha emellé ráadásként még a téli ünnepi időszakra is szabistop van.
2022. febr. 22. 09:23
 6/37 anonim ***** válasza:
89%
5: Akkor menjél máshova dolgozni. Minden munkahelynek megvan az árnyoldala.
2022. febr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
6: Szerencsére sosem dolgoztam még ilyen helyen. A mostani helyemen épp ellenkezőleg nyáron kötelező minimum 3 hetet kivenni.
2022. febr. 22. 09:36
 8/37 anonim ***** válasza:
87%

"2 hét nyári szabi úgy gondolom, akkor is megilleti az embert"


Megilleti a szabadság az embert, de nincs kikötve az évszak. A dolgozó szabadságának 2/3-ával a munkáltató rendelkezik. Gyárakban pl amikor leállás van... ott se mondhatod, hogy neked az nem jó, de legalább megvan a 2 hét egybe szabi.

2022. febr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Vaaaagy elmész előtte nyaralni, amikor már szintén jó meleg van, mondjuk májusban. Esetleg télen a síszezonban.
2022. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Elmész nyaralni főszezonon kívül, még jobb is. Kevesebb ember, olcsóbbak az árak. Szeptemberben a suli miatt már sokkal jobb, a gyerekes családok eltűnnek, nincs a sok idegesítő kölyök.
2022. febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!