Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Február elején államvizsgáztam és a diplomaosztó és doktorrá avató ünnepség most pénteken, 25én lesz. Úgy alakult, hogy már sikerült munkát találnom, ahol a múlt héten szerdán kezdtem. Most hétfőre belázasodtam, hánytam, hasmenésem volt, így máris táppénzen vagyok, pedig egy hete se kezdtem el dolgozni... Szerintem péntekre jobban leszek a diplomaosztóra, de most nem tudom, mit csináljak.... Mondjam azt hogy csütörtökig vagyok táppénzen, viszont a diplomaosztóra szabadnapot kérek? Az a baj, hogy jövő hétfőre is kéne szabadnap, mert akkor meg az okmányirodába kell mennem, ahova már 1 honapja foglaltam időpontot, amikor még nem is volt képben ez a munkahely, de még nem szóltam róla nekik, amikor még nem voltam beteg.... Anyáék szerint maradjak táppénzen hétfőig és hazudjam azt, hogy valaki elhozta nekem a diplomámat, az okmányirodát meg "elintéztem" (névváltoztatásról van szó). Barátnőm szerint viszont extrém gáz lenne ha kiderülne, hogy táppénzen voltam és mégis elmentem a diplomaosztóra meg az okmányirodába. Ti mit csinálnátok?
2022. febr. 22. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Anyukáddal értek egyet.

Mitől derülhetne ki? Legföljebb akkor, ha egy kisvárosban történik mindez, ahol mindenki ismer mindenkit és mindenki mindent megoszt mindenki mással.

A betegség nem azt jelenti, hogy ki sem mozdulhatsz otthonról.

2022. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Hétfőig táppénz, a dolgaidról meg nem számolsz be. Semmi közük hozzá.


Bármit kérdeznek, annyit válaszolsz, hogy sikerült megoldani.

2022. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Barátnőm azzal érvel, mi van ha megnézik a diplomaosztóról az online közvetítést vagy látnak rólam képeket...
2022. febr. 22. 15:27
 4/6 A kérdező kommentje:
...hogy akkor elkönyvelnek hazugnak és abból nagyon nehéz kiszabadulni... de hozzátenném, ő extrém becsületes ....
2022. febr. 22. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Ne törődj a barátnőd véleményével.
2022. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A főnököd mindezzel tisztában van. Azzal is, hogy mikor lesz az avatás, a dilemmáddal is. Az irodától esélyes, hogy van másnak is ismerőse, rokona akit most avatnak, vagy a főnöknek a baráti köre, ott a gyerek, unokahúg, stb. akit most avatnak, készül egymillió fotó.

A másik, a személyinek a kiállítás napja rá van nyomtatva. Azt nem tudom az a nyomtatás vagy az igénylés. Bármikor előkerülhet a személyid a melóhelyen, a főnök csak rápillant a dátumra.

Annyira nyilvánvaló minden, nem kétbites a főnököd. De az is nyilvánvaló, hogy ha jobban leszel és az orvos szerint nem fertőzöl akkor elmész az osztóra. Hívd föl a főnököt és öntsd mindezt amit itt leírtál a nyakába, vagy ami még jobb írj egy emailt. A kérdés végülis az okmányiroda, ha szeretné, hogy menj hétfőn dolgozni akkor az irodát inkább offold, elintézed szerda este. Ha azt mondja főni intézd el, akkor hajrá. Ezeken ő is átment anno, tudja, hogy egy frissen végzett jogásznak milyen technikai köröket kell futnia. A táppénzt amúgy is a főnök fizeti. Ne nézd hülyének, ez nem az a szint!

Gratulálok egyébként:)!

2022. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!