Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Soksok éve állományban levő...

Soksok éve állományban levő mindenre alkalmatlan emberekből álló törzsgárda és menekülő új emberek-kinek érdeke egy ilyen helyet így működésben tartani?

Figyelt kérdés

Tehát ott a cég. hatalmas a fluktuáció, jönnek mennek az emberek. Jellemzően senkit se rúgnak ki mindenki maga megy el.

De van egy 6 fős törzsgárda akik soksok éve ott vannak. Na nem azért mert akkora nagy haverok lennének egymást is utáljék mint a szart. De mindenre alkalmatlan link tirpáák paraszt az összes, végzettség nuku, a munka büdös nekik-nem véletlen hogy jó 10 éve itt van mindegyik.

Miközben egy új ember meg ha fél évet itt van már sokat mondtam.

Ezek meg mint egy atombunker csak vannak és vannak. Mert máshova nem kellenének így itt kapaszkodnak 10 körömmel ebbe a szar helybe.

Mindenki más meg a fejét fogja és menekül. Nemritkán épp ezen mozdíthatatlan őskövületek miatt.


A főnök meg ott van az egész felett és látja és tudja mi történik.

Miért nem tesz ellene? neki érdeke ezen állapot konzerválása?

Hogy pár kádárkommunista kriptaszökevény miatt mindenki elhúzzon?


2022. febr. 24. 13:20
 1/8 Shaddark ***** válasza:
100%
Valószínűleg anno a főnök is "kádárkommunista kriptaszökevény" volt, és ő is úgy maradt ott hogy máshová nem kellene...
2022. febr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát őneki nem is kell és nem is akar máshova mennie. Neki szépen dagad a zsebe a cég bevételétől, tkp nulla munkával.

Ő miért menne el.

Más kérdés hogy a főnöknék nagyobb f**szkalapot kitalálni se lehetne, de volt neki úgy 30 éve egy nagyon jó húzása. Mikor felismerte anno hogy ő nem akar senki csicskája lenni, alapított egy céget, ahol ő a főnök.

Ő, akit kb egy munkahelyen se tűrnének meg, csinált egy helyet magának. Jól tette.

Azóta is abból a 30 évvel ezelőtti tettéből él-és jól él.

2022. febr. 24. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván Balázs, egy cégnek sincs jobb dolga mint a semmiért fizetni az embereket, logikus.
2022. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"a semmiért fizetni az embereket, logikus."


Nem a semmiért fizeti őket, a melót alapszinten ellátják, de az a kategória, akik 10 percenként cigi meg műszak vége előtt 20 perccel már átöltözve a buszmegállóban issza a sört. Miközben még 20 percig benn kéne lennie.

Az ilyeneket hol tűrik meg? Sehol máshol. Na azért vannak itt.


Aki meg értelmesebb egy molylepkénél van egy minimális elvárása önmaga felé (is), az belép ide és pár hónap múlva ki is lép.

2022. febr. 24. 13:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ilyenek mindenhol ott vannak. Gondolom a főnöknek mindegy, hogy ki csinálja meg a munkát, amíg neki nem fontos, hogy az ugyanaz az ember legyen, addig nem foglalkozik vele, hogy folyton cserélődik a többi ember azon a haton kívül.
2022. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azon felül, hogy ordas kamu az egész, egy ilyen helyet (meg bármilyen más helyet) annak és addig éri meg fenntartani, akinek pénzt hoz. Ennyire egyszerű.
2022. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Alapítványi iskola.
2022. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a covid karantén alatt jöttem rá egy fontos dologra.

Azelőtt azt hittem az a jó munkaerő, aki húzza az igát.

De nem.

Az a jó munkaerő, aki bemegy, nagyjából ellátja a munkát, és nem nyervog.

A karantén alatt folyamatosan arról szólt a team, hogy "ezt mégis itthonról hogy?"

Én meg csak látszatra mentem.

Volt felmutatható papírmunkám, munkaidő elszámolásom, és egy csomó látszattevékenységem.

Semmi produktív.

Telefonhívás helyett e-maileztem, hogy ha kérdezik mit csináltam, ellenőrizhető legyen.

(Az más kérdés, hogy sokszor ugyan azt az egy jól megfogalmazott levelet küldtem ki majdnem minden kliensnek.)

Az értekezleten kikapcsoltam a mikrofont, és értelmes arcot vágtam.

Ha a főnök megkérdezte, hogy haladok, azt mondtam, hogy kihívásokkal, és nem olyan minőségi a munka, mint bent, de igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni.

Előre mondták, hogy bárkit ellenőrizhetnek szúrópróba szerűen.

Ha ellőriztek volna se lett volna baj, mert volt egy csomó alibi e-mailem (telefonhívások helyett, ugye) és pontos volt a munkaidő elszámolás.

De soha nem ellenőrzött senki.

Hónapokig.

Egyszerűen azért, mert nem hisztiztem.

Amikor visszamentünk dolgozni, én voltam a főnök kedvence, mert én voltam az egyetlen dolgozó, aki egyszer se nyavajgott sem az értekezleten, sem egyénileg,ÉS még a szabadságtervemet is megváltoztattam egy szó nélkül, amikor valaki bejelentette, hogy nyáron meg fogják operálni.

Kár, hogy a főnök kikészült, és felmondott.

Mindegy.

Összefoglalva:

Az a jó dolgozó, akivel a főnöknek nincs gondja.

Nem az, aki jól dolgozik.

2022. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!