Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek az első naptól a munkahe...

Félek az első naptól a munkahelyen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még egyetemista vagyok, ez a második évem a mesterin, az utóbbi évem szinte csak a munkakereséssel zajlott, most összejött, behívtak egy megbeszélésre. Nem álmaim munkája, viszont valamilyen szinten kapcsolódik ahhoz, amit tanulok.. örültem, hogy végre valami reménysugár felbukkant, van lehetőségem bizonyítani, hiszen a csoporttársaim közül is kevesen kaptak eddig munkát, viszont most mégis olyan rettegés vett elő, olyan szinten elkezdtem szorongani, hogy nem is tudom, elmerek menni holnap arra a beszélgetésre.. rettegek már attól is, hogy:

-bemutatnak a leendő kollegáknak,

-hülyeségeket fogok mondani,

-nehezen barátkozó, introvertált ember vagyok, így azt se tudom, hogy nyissak a kollegák felé, mert ez nálam nem jön természetesen, inkább egyedül szeretek lenni (nem szeretek bratyizni),

-félek, hogy még amit tudok, azt sem fogom tudni a nagy stressztől

-attól meg végképp, hogy fel sem vesznek..

Nem tudom mi tévő legyek, egyik pillanatban örülök ennek az egésznek, a másik pillanatban meg jön hogy sírjak.. elegem van.. ti hogy voltatok az első nappal? mit csináltatok a szorongás ellen?



2022. febr. 24. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen normális hogy kb az első olyna munka ahol kompetensnek kell mutatkoznod megrémiszt :D De ez is csak olyna mint egy első nap az új suliban, ráadásul mindneki tudja hogy új vagy, merj kérdezni, ne légy nagymellénnyel, tudd hogy kezdő vagy és tanulsz...sokan itt basszák el, hogy fake magabiztossággal akarnak ezen túllendülni és csak kis pöcsköszörűk lesznek a többieknek...
2022. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak velem az a legnagyobb gond, hogy ha nagyon szorongok, akkor olyannyira nagy káósz van a fejemben, hogy semmi nem jut eszembe, így még kérdezni sem tudok. :)
2022. febr. 24. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak elbeszélgetés, nem hiszem, hogy túl sok embernek bemutatnak...


Nézz a másik szemébe, mosolyogj (maszkban is látszik :)), nyitott testtartás, ne tördeld a kezed, írd össze előre a kérdéseidet és ne szégyelld elővenni őket, s gondolj arra, hogy a veled szemben ülő is ember... akinek talán rossz reggele volt, terheket hordoz, aki arra vágyik, hogy igazi segítség legyen az új ember...


Később, ha már felvettek, ne aggódj az introvertáltság miatt... ha nem akarsz beszélni, ne beszélj. Eressz meg egy kérdést (sok más ember szeret beszélni, főleg magáról), mondj valamiről rövid véleményt. Megértés, kedvesség - ennyi elég.

2022. febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna ki a kérdést. Nincs erre bevált recept. Az első munkám előtt végigolvastam minden létező kérdést a GYK-n, hátha megnyugszom egy kicsit, de nem segített. Bárhol máshol lettem volna, csak oda ne kelljen mennem. Bele kell vágni, bármennyire is félsz, és sodróni az árral, de hidd el egy hónap múlva nevetni fogsz rajta, hogy miért is féltél ennyire.
2022. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tudják, hogy most kezdesz, ez lesz az első napod, izgulsz, stb., szóval nem fogja senki elvárni tőled, hogy az első napodon kb. megváltsd a világot :D
2022. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel, de mára már szarok az ilyen dolgokra.

Figyelj befelé, a te világod ott van! A legtöbb dolog, ami kívül van felesleges infó.

2022. febr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!