Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg nem értem,hogy milyen...

Tényleg nem értem,hogy milyen szülőknek lenni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok,nincs gyerekem, a munkahelyemen sok fiatal van 26-28-35 éves-ig, mindegyiknek legalább van egy gyereke. Állandóan csak panaszkodni tudnak,hogy a férjük semmibe sem segít, rájuk marad minden,beleőrülnek a hétköznapokba az állandó körforgásba és,hogy milyen jólesne nekik egy kávé,egy kis kikapcsolódás.. Kérdezem,hogy ki,mit csinál munka után,kinek van kedve plázazni beülni egy kv-ra,mert ugye mi 6-14ig dolgoztunk,hát nem lehet rohanak a gyerekért az óvodába, kérdeztem,hogy miért 14 után bezár az óvoda, válasz ja nem nyitva van 16 ig.

14kor végzünk,nem tudom,hogy miért nem tudnak fél órát magunkrá szánni, panaszkodni tudd mindegyik,de azért,hogy tényleg jól érezze magát néha azt nem.Én nem értem annak a gyereknek nincs apja,nem tudd elmenni,az övé is a gyerek,nem minden nap akarom elrángatni a kolléganőmet egyet plázázni, beülni egyet kávézni,hogy kicsit kapcsoldjanak ki,hanem heti 1x egy fél órát.


Úgy néznek ki és úgy is viselkednek,mint akik elvált egyedülálló,egyedülnevelő nők.Azt mondják rá,hogy én ezt nem értem,mert nincs gyerekem,mondtam,hogy igaz,de ha lesz gyerekem akkor biztos olyan férfival szeretném megtenni,aki komolyan veszi és végzi a szülői feladatokat és nem merül ki annyiban,hogy dolgozni jár... Meg ha minden csak rá marad akkor beszélni kéne a férjével oké,hogy nekünk kipanaszkodja magát,de attól még otthon a férje nem változik meg...


Tisztelet a kivételnek.


Őszintén tényleg én látom ilyen szarul a dolgokat,mert én olyannal nem vállalok gyereket aki alkalmatlan rá és még otthon is elvárja,hogy én szolgáljam ki.Gyereket jobb esetben két ember akar azért csinálta,a férfi dolga ugyan úgy kivenni a részét mindenből

Nem értem ha egy óvoda 16kor zár akkor, miért nem lehet 14 után egy fél órát kikapcsolódni,bevásárolni és utána menni a gyerekért,aztán úgy haza.

Vagy beszélni otthon a férjel,hogy figyelj 15kor végzel, legszíves menj el a gyerekért az óvodába hozzd haza..

Szegény nő arról panaszkodik,hogy 7-15 dolgozik a férje, ő 6-14 és 5.20 viszi a gyereket az óvodába, ő is hozza... Ne haragudj,de miért is,ha a férjed ráérne reggel 6.30 bevinni a gyereket az óvodába...mi a fenéért viszed te be 5.20ra ...

Ezek a nők velem egykorúak!!!


Őszintén akik gyereket akarnak azok nem beszélik meg otthon a teendőket,hogy apa viszi reggel,anya hozza haza,de nem 14kor rohanok a gyerekért hanem addig amíg nyitva van az óvoda, megbeszélni,hogy apa menjen bevásárolni,anya főz,apa 16kor hazahozza a gyereket,jéé,de érdekes,megvan a bevásárlás a főzés,a takarítás és a gyerek is itthon van és kész minden

Én nem értem miért kell 14kor elhozzni ha 16 nyitva az óvoda...egy csomó teendőt meglehet csinálni 14-16ig


Vagy talán az óvónő elkéri a munkaszerződés,hogy oké Pisti anya 14kor végez az apja 15kor,akkor Pistiért 14kor már jöjjenek ?!! Ő nem ....


Nők miért ilyen nehéz beszélni a férjetekkel?



2022. márc. 6. 06:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van olyan család ahol az apuka 10 - 12 orázik, mint irtam tisztelet a kivétel azoknak akik segítenek otthon vagy valóban sokat dolgoznak, de most a kérdésem ehhez a történthez vonatkozik
2022. márc. 6. 06:36
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem ezt 39 évesen, erre fel kell nőni, érezni, hogy erre van szüksége, késztetése a személynek.
2022. márc. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan is sajnos, akinek ez az élete. Ő a saját szemében attól értékes hogy mennyi mindent megtesz és feláldoz a gyerekéért, hogy "nem megyek el kávézni mert minél több időt akarok vele lenni", meg "3 fogásos vacsit csináltam ahelyett hogy most az egyszer rendeltünk volna".

Az ilyen embereknek akikről te beszélsz az is lehet hogy bőven lenne segítsége, vagy ha a férje nem is segít, de ő maga 100 féleképp meg tudná máshogy oldani, viszont nem nyitottak rá, mert attól érzik magukat szükségesnek és fontosnak, ha millió terhet a vállukra vesznek és mártírkodhatnak.

2022. márc. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Kizárt, hogy 5 óra 20-ra viszi a gyereket, mer az ovi 6-kor nyit. Van iskolás és óvodás gyerekem is. Az iskolába és a oviba is felváltva hordják a szülők a gyereket, én nem tapasztalom azt, hogy ezek nagy kivételek lennének.
2022. márc. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

És ha mind a két szülő 6 ra jár dolgozni,valami 20-30 km megy a munkába,akkor ki vigye a Szent lélek...

5.20 vannak óvodák amikor nyitva van és egy felügyelő óvónő vigyázz rájuk egy csoportba rakják az összes olyan óvodást akik ilyen korán már ott kell lenniük ...

Engem is 5.40 vitt anyám,mert 5.55 már bent kellett legyen a munkahelyen

2022. márc. 6. 07:26
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Ezt nevezik mártírkodásnak. Eléggé idegesítő... Családomban nekem is van ilyen mártír személy, bár ott nem gyerek téma kapcsán megy ez a dolog. De az mindegyikre igaz, hogy sz ilyen ember soha nem akarja megoldani a problémáját, csak panaszkodni róla. Nyilván a kolléganőid is szeretnének kimozdulni, lazítani, de neem, mert egyszerűbb azt mondani hogy 'jaj hát én anyuka vagyok, nincs időm erre, pedig jó lenne de s gyerek miatt nem tehetem, férjemre se számíthatok, minden az én vállamon van'.. Aztán ha te meg mersz szórakozni menni, egyből megy a fintorgás, meg a beszólások, 'na majd ha te is szülni fogsz meglátod', meg a bűntudatkeltés. Ha meg jobban fogod csinálni a gyerekvállalást mint ők, rendes emberhez mész férjhez, akkor megint kapod a szúrásokat, hogy nehogy már jól érezd magad, ha nekik nem járja, akkor neked se.

Vedd a kontaktot minimálisra ezekkel az emberekkel, hidd el, eléggé mérgező tud lenni ez a hozzáállás, ne hagyd magadat lehúzni! Megváltoztatni soha nem fogod tudni őket.

2022. márc. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Mi ovink is beveszi 6 előtt a gyereket és fél 6-kor zár este. A mártír anyákat nem tudom megérteni. Kettőkor javában alszanak az oviban! Nem lehet, hogy nem akarnak veled kávézni? Őszintén, én sajnálom a pénzt kávéra, ezresből nem áll meg egy ilyen beülés. De hozzánk jöhetnél kávézni, vagy mozira viszont nem sajnálom a pénzt. A gyerekkel takaróznak, de lehet, a férj nem szereti a mászkálást? Nem értem én sem, férjem tényleg nagyon sokat dolgozik, de azért a gyereket felvenni az oviból azért nem bűvésumutatvány, ha nincs el a saját gyerekével, akkor tényleg jobb, ha elválnak, mínusz egy kolonc.
2022. márc. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak hasonló munkatársaim. Ők is csak a gyerekről panaszkodnak folyamatosan. Én meg nem bírom hallgatni, hogy minden hétfőt azzal indítanak, hogy most éppen kinek hogyan nehezíti meg az életét a gyerek. Őszintén nem értem az ilyen embereket minek vállaltak gyereket. Ezek pont azok az emberek lesznek, akiket amint egy kicsit is elkezd hanyagolni a gyerek, mély depresszióba esnek és nem tudnak mit kezdeni magukkal. Ne aggódj rajta, nem lehet ezen változtatni, ők már ilyenek maradnak. Legyél jóba velük, de ha nem akarnak nem kell velük programot szervezni.
2022. márc. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek azok akik az egész internetet telehisztizik hogy mennyire nincs idejük semmire sem, mégis róluk szól minden oldal, kategória, blog. Ha pedig ezt megemlíted nekik, órákig, napokig ekéznek, mikor egész napos meló után végre leülsz, megnyitod amelyik platformot és azt látod hogy ezek egész nap neked irkáltak....🤣

Szánalmasak.

Nálunk nincs családos, hálistennek, jól választott a főnökünk

.

2022. márc. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy mind olyan, akiknek a gyerek betervezetlenül jött. A fickó felcsinálta őket, és nem volt pénz abortuszra. Én ennek az állatfajnak többségben a férfi egyedeivel dolgoztam együtt, rájuk meg az a jellemző, hogy pakolják magukat, hogy minél előbb gyereket kell csinálni, akinek 25 évesen még nincs, az semmirekellő, idióta pancser. Mert ha ők elcseszték a fiatal éveiket (azáltal, hogy nem védekeztek), akkor legyen elcseszve másnak is.

Azt nem értem még, hogy az ilyen esetben, ha egyértelműen betervezetlenül jön a gyerek, miért nem adják örökbe.

2022. márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!