Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fiatalok! Volt már olyan...

Fiatalok! Volt már olyan élményetek, hogy egy munkahelyen jól végeztétek a dolgotokat mégis kinyomtak azért, mert mondjuk nem törekedtetek felfele?

Figyelt kérdés
Én ezt 2x tapasztaltam eddig. Mindkét helyre úgy vettek fel, hogy már az elején közölték velem milyen folyamat által válhatok menedzserré, miközben nekem sosem volt ilyen szándékom. A munkahely az munkahely, az ügyfelek miatt járok be elsősorban, nem fogok még azért küzdeni, hogy mégtöbb felelősség háruljon rám és ennél is kevesebbet foglalkozhassak az ügyfelekkel. Meg hát attól, hogy valaki fiatal nem feltétlenül kell, hogy vezető pozíciót akarjon. Mindkét helyen az lett a vége, hogy feleslegesen extra feladatokkal stresszeltek egészen addig amíg fel nem mondtam.

2022. márc. 6. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azért, mert nem vagyok kompetitív.


Az előző munkahelyemen rengeteget tanultam, egyszerű munkakörbe vettek fel és nagyon messzire jutottam a technikai dolgokban onnan. Tényleg szerettem csinálni, otthon utánaolvasgattam megoldásoknak, jobban és ügyesebben akartam végezni a munkám napról napra. Mondhatni, lelkesebb voltam, mint az egyetemi tanulmányaimmal kapcsolatban, tényleg tetszett és jó voltam (vagyok). Viszont nem szeretek versenyezni.


Én amolyan kutató alkat vagyok, elbűvölnek dolgok, amikkel naphosszát molyolok kedvtelésből. Azért csinálok dolgokat, mert tetszenek és boldoggá tesznek, nincs nagyon bennem motiváció a presztízs vagy a nagyobb pénz miatt törtetni.


Lényeg a lényeg, elvoltam a pozimban, csináltam, ami boldoggá tett, és arra lettem figyelmes, hogy bizony van pár kollégám, akinek ez nem tetszik és aki rendszeresen versenyhelyzetbe kényszerít. Ilyen "na most mutasd meg" meg "ha már ennyire ráérsz" stílusban. Nekem ez nem pálya, szóval lepattintottam az ilyen dolgokat, nem kezdtem semmit azzal, ha esetleg párhuzamosan elvégezte az illető a munkám, hogy utána ő vergődjön vele. Sok plusz munkát végeztem, de nem azért, hogy hencegjek és hogy daráljam a feladatokat a buksisimiért. Egy idő után nyilván baromi kellemetlen lett, hogy ezek az emberek lettek a harsányak (pedig nem vagyok félénk, tényleg csak más motivált), ráadásul folyamatosan főnökösködni akartak velem, főleg az egyik (a másik idő közben lekerült a projektről). Úgyhogy egy ideig tűrtem az ugráltatást meg a számonkéréseket, amikkel ha leintettem az illetőt, munkakerülőnek hívott, végül meguntam és felmondtam az egyik ilyen fenyegetése alkalmával. Engem ne stresszeljen senki a hülyeségével.



A tudásom végső soron megmaradt és azzal a új helyemen is profitáltam sokkal magasabb kezdő bérrel, úgyhogy végső soron én nyertem. De ja, vannak ilyen kakasok sajnos.

2022. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, az összes helyemen ez volt.
2022. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző cégemnél, CNC gépkezelőként voltam úgy, hogy az újakat mindig mellém tették. Mikor pedig már nem tudtak szakmabelit felvenni, akkor hozták a bérelt dolgozókat gépet pakolni, és pár embert meg kiemeltek gépbeállítónak. Csakhogy én hiába voltam az egyik legtapasztaltabb, és a műszakban a legrégebbi CNC-s, mégis olyant emeltek ki aki nyalta a főnök seggét.


Évekkel később, mikor már nem volt kit kiemelni, akkor jutottam előrébb, de alapvetően, nyugisabb volt a gép mellett, meg kaptam 10 ezer forint béremelést.

2022. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Nem, még nem volt ilyen velem.
2022. márc. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!