Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik kérés nélkül túlóráznak?

Figyelt kérdés

(NEM BALU VAGYOK!)

Tehát senki nem kéri meg őket, de ők maguktól bent maradnak, az se érdekli őket, ha nem fizetik ki, és le sem csúsztathatják. Gyárban láttam olyat, hogy egy targoncás magától lenyomott 2 műszakot, holott meg tudták volna oldani a másik műszakbeli hiányzó targoncás helyettesítését. Étteremben is, hogy egy szakács, aki reggel kilenckor kezdett, és hétkor végzett volna, bentmaradt egész éjfélig segíteni, és ezt amúgy elég rendszeresen. Nem tudom, az ilyeneknek nincs életük? Meg hogy képesek úgy túlórázni, hogy esetleg ki sem fizetik őket, és extra szabadságként sem kapják ki?



2022. márc. 8. 08:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem érdekelnek.
2022. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Az ő dolga
2022. márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Kitolnak a többiekkel. Az ő teljesítményükre mutogat a főnök, hogy "de hát igenis elvégezhető a munkanennyiség". Irodában is létező jelenség.
2022. márc. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Irodában is van ilyen, nálunk is ez van.

Senki nem fizeti ki ha tovább maradok.

Viszont nagy rajtam a felelősség emberekkel dolgozom es ha valami sürgős van akkor azt nem hagyhatom másnapra, vannak gyenge napok meg vannak erős napok.

Hiába mondja a főnököm hogy menjek haza 16:30 kor ha egyszerűen muszáj megcsinálni még aznap mert nem várhat holnapig holnap már késő lesz intézkedni.

Tehát néha önkéntesen túlórázok muszájból.

2022. márc. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4: Ha a főnököd nem érti meg, hogy másnap már késő, akkor alkalmatlan a posztjára. Már feltéve, hogy tényleg nem csak te túlzod el.
2022. márc. 8. 10:32
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Raktarban dolgozom, nalunk lecsusztatjak, nem fizetik ki de plusz oraban van elszamolva, honap vegen nem lehet plusz orad, tehat maskor valamikor muszaj hamarabb hazamenniuk. En nem tulorazom, de neha kellenek emberek akik maradnak, tehat orulok, hogy masok onkent vallaljak. Neha morog a fonok, hogy ne mar mindig ugyanaz az ot ember maradjon, miert vagyunk ilyenek, de nem izgat nagyon, en haza akarok menni es kesz.
2022. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Több helyen voltam, ahol csak kicsesztek mindenkivel, mert a többire néztek rossz szemmel, hogy mi az, hogy csak a munkaórát dolgozzák le?!

Ahol vagyok ott is ez van. Volt vagy 80 túlórája a csávónak, 6-8 hónapig nem fizették ki, nyáron kevés meló volt lement 15 re neki, de utána is tolta.

Az ilyenek számomra nagy csicskák.

Nem elég a szar bérért gürizés, még eszetlen túlórák is... De legalább ha nem másokkal csesznének ki, és nem lenne folyamatos sírás, hogy a műszak túlórázzon, mert sok a meló... Ezek meg mosolyogva maradnak.

Eszem megáll. Ilyen munkamorál, aztán elcseszik ilyen ótvar cégeknél, akik lehúzzák az utolsó bőrt mindenkiről.

2022. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Ő tudják, miért teszik, van saját indokuk, így hagyám őket.
2022. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Eddig még nem dolgoztam olyan helyen, ahol szívből csináltam volna, amit csináltam, szóval nem értem az ilyeneket. Én egy percig se maradnék tovább, mint amennyi a munkaidőm. Nem azért vagyok ott, mert annyira jó csinálni, hanem mert muszáj dolgozni.
2022. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Én szoktam ilyet és valóban nincs életem. A férjem csak hétvégén jár haza a munkából. A családom máshol él, a legtöbb barátom külföldre költözött. Kicsit depressziós vagyok, ezért nem motiválnak a régen szeretett dolgaim. Nem köt le egy film vagy könyv. Szóval dolgozgatok.
2022. márc. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!