Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik kérés nélkül túlóráznak?

Figyelt kérdés

(NEM BALU VAGYOK!)

Tehát senki nem kéri meg őket, de ők maguktól bent maradnak, az se érdekli őket, ha nem fizetik ki, és le sem csúsztathatják. Gyárban láttam olyat, hogy egy targoncás magától lenyomott 2 műszakot, holott meg tudták volna oldani a másik műszakbeli hiányzó targoncás helyettesítését. Étteremben is, hogy egy szakács, aki reggel kilenckor kezdett, és hétkor végzett volna, bentmaradt egész éjfélig segíteni, és ezt amúgy elég rendszeresen. Nem tudom, az ilyeneknek nincs életük? Meg hogy képesek úgy túlórázni, hogy esetleg ki sem fizetik őket, és extra szabadságként sem kapják ki?



2022. márc. 8. 08:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha kifizetik, kell nekik a pénz.

Ha tudják, hogy nem fizetik ki, nem érdekli őket, megelégszenek kevesebb pénzzel is.

Lehet, hogy nem szeretnek otthon lenni és inkább bemennek dolgozni, mert mondjuk sz@r a légkör.

Szállón van és nem akar a Szállón unatkozni.

Bár én is gyárban dolgozom, nálunk ezt inkább az ukránok szokták csinálni, hogy mindig kérdezték, hogy van - e túlóra és volt olyan aki átment másik területre, ahol volt Szombat.

(nálunk csak év elején volt.

Mi egy kivételével az összesen ott voltunk, de az kötelező volt.

Egy túlórán nem voltunk, mert egy az, aznap kaptunk oltást másrészt meg az lett volna már a hatodik.

Szerencsére nem egymás után, de akkor is.

Nálunk a kötelező elől inkább ki szoktak bújni, hogy fáradtak..

Egyet egyet bevállal az ember de ha nem kötelező, biztos nem b@nám benn a rezet, már elnézést a csúnya szóért, mégha jól is jön a pénz.

Az, hogy ki sem fizetnék, az meg... Ha ki sem fizetik és később meg sem kapják szabiként meg elég gáz

Vagy az egyik, vagy a másik.

2022. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Meg ugyebár az ilyen önkéntes ingyenes túlórázók kicseszhetnek azokkal, akik extra fizetés vagy csúsztatás fejében túlóráznának. Mert a főnök lehet úgy vele, hogy majd bolond lesz őket megkérni és megfizetni vagy extra szabival honorálni, amíg van egy kedvenc házimarhája, aki ingyen és bérmentve széthajtja neki magát.

A rosszabbik eset, ha emiatt másokat is úgy túlóráztat, hogy nem fizet semmit, és extra szabit sem ad.

2022. szept. 9. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!