Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen kollégával? (28/L)

Figyelt kérdés

Egy 10 fős ügyvédi irodában dolgozom alkalmazott ügyvédként, 28 éves nő vagyok. 3 titkárnő dolgozik itt, három férfi ügyvéd és 4 női.

Hétvégén megfájdult a fogam és hétfő délelőttre szerencsére már kaptam is időpontot a fogorvostól 10 órára. Írtam a főnöknek hogy hétfőn 11 és dél között fogok érkezni, mert ez a helyzet. Annyit írt, hogy oké.


Hétfőn dél körül érkeztem meg, mikor is az egyik 35 év körüli férfikollégám köszönés helyett ezzel fogadott:

-Kicsit sokáig tartott ez a fogorvos nem? Én éppen ezért szoktam esti időpontot kérni, hogy ne a munkaidőből vegyen el ennyit!


Erre csak annyit tudtam mondani: - pont annyi ideig tartott Pista, mint amennyi időt te minden nap kint vagy cigizni, ha már mindenképpen úgy érezzük, hogy közünk van ahhoz, hogy a másik mettől-meddig hol tartózkodik.


Erre csönd lett.


1-2 órával később az egyik titkárnő érezte úgy, hogy mondania kell valamit: - Ha holnap délelőtt esetleg bent leszel, akkor ezt és ezt kellene csinálni.(Ilyen kis viccesen)


Csak szerintem gáz, hogy az állítólagos kollégáim úgy érzik, közük van ahhoz, hogy én mikor megyek orvoshoz?


Ugyanígy a szabadságnál: Búgnak a főnöknek a hátam mögött, hogy engem miért enged el szabadságra, meg miért nem kiabál velem annyit mint velük?


Szerintetek ez normális? Ti mit tennétek?


2022. márc. 8. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van hozzá közük, mert együtt dolgoztok, számítanak a te munkádra is. Viszont a főnök sara, ha kivételez valakivel, és emiatt a kollégák között - érthetően - konfliktus alakul ki, hiszen más emiatt hátrányos megkülönböztetésben érzi magát.
2022. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

28 eves ugyved es gyakorin kerdezgeti hogyan kell viselkedni munkahelyen?


Napi kamu meg is volt, haladjunk tovabb.

2022. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem dolgozunk együtt, csak egy helyen. Nekem saját ügyeim vannak, amiket önállóan csinálok és nekik is.
2022. márc. 8. 17:20
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen itt kérdezgetem, mert ez megy sajnos egy éve és betelt a pohár.:)
2022. márc. 8. 17:21
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Veled kivételez a főnök, és neked telt be a pohár, oké. :-D
2022. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Humor Herold ***** válasza:
39%

Sajnos ez tipikus magyar mentalitás.

Fúrni,kicsinálni a másikat, lelkileg terrorizálni.

Rengeteg ilyen munkahely van...ahova nem tud bemenni az ember és csak elvégezni a dolgát.Mert minden más hülyeséggel is kell foglalkozni.

Sajnos az ilyen emberek több időt és energiát töltenek azzal a munkahelyen hogy másokat megfigyelnek, mint amennyit a saját munkájukkal töltenek.Megfigyelik, lesik a hibalehetőségeket, majd lecsapnak és szurkálódnak,piszkálódnak.Tudatosan bántják a másikat.És örömüket lelik ebben, jól esik nekik, elégedettek hogy beletaposhatnak egy másik ember lelkébe.

Ilyen világot élünk.

2022. márc. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

2. Fura amúgy , hogy egy ügyvéd nem tud helyesen írni.

De ha igaz a történet akkor nagyon gáz.

Ilyen emberekkel ne is foglalkozz, ezért nem tanulok ilyennek, mert felállnék a sok habisztinek azt csak a baj lenne, pusztuljon a világ csak baj ne legyen inkább iszok egy kis jackyt azt jóidő

2022. márc. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha helyesírási hibába kötsz bele, akkor te sem vagy jobb sajnos, mint a kollégáim...Hiányzik pár vessző, vagy leírtam a lyukat pontos jével? :) Mert nem mindegy. Helyesírás Police
2022. márc. 9. 08:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8. Hát, egy ügyvédnek pedig kötelessége helyesen írni, ha az vagy gondolom nem kell megmagyarázni méé
2022. márc. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23%
Jézus ereje!! Már bocs, de ti a se**etekbe dugott ujjal léteztek? Kedves kérdező! Elmondom a tutit! Egyreszt a sok negatív válasz miatt ne érezd magad rosszúl! Másrészt meg a nyomoronc kollegáid miatz, akik irigykednek, mert a válasszolóknak még biztos nem volt aranyér a *eggében, ami miatt sajnos munkaidőben kénytelen ahhoz az a retkes oevoshoz elmenni, amiért mindannyian fizetjük a tb-t. De igen. Ezert tartunk ott ahol, mert a magyar munkahelyek zöme toxikus és irigy sz*r. :)
2022. márc. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!