Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajzba bele kell írni a...

Önéletrajzba bele kell írni a középiskolai nyári gyakorlatot?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, de gyakorlati helyet keresek. Igaz a középiskolai gyakorlatok 3-4 hétig tartottak nyaranta, de szerintetek azt bele kellene írnom?
2022. márc. 12. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szakiranyu akkor beleirhatod.

Amúgy meg nem kötelező.

2022. márc. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van köze a munkához, amire jelentkezel, akkor mindenképp, ha nem, akkor nem szükséges, de jól nézhet ki.
2022. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
ha ott sokat tanultál/ismerkedtél, akkor igen.
2022. márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

Nem, nem kell. És ebben az esetben felesleges is, kb ha mondjuk csak nem a Máltai Szeretetszolgálatnál voltál Bangladesben, ami igen imponálóan hallatszik.

Tehát te, egyetemi gyakorlati helyet keresel. Ez azt jelenti, hogy nem kell még legyen semmilyen munkatapasztalatod, mert az itt nem úgy számít, mintha már egyetemről kilépve munkát keresnél.

Beleírhatod, hogy miből van nyelvvizsgád, van e jogsid, jól értesz e a wordhoz, excelhez, hol végezted a középsulit, melyik egyetemre jársz, melyik szakra, azon belül pedig ha van fakultáció azt és ha van verseny eredményed, még azt is. És ennyi elég is. Ha van helyük és jelenleg nincs gyakornokuk úgyis rád csörögnek, hogy menj be ismerkedni.

2022. márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4: Simán visszautasíthatják a cégek a diákokat is. Bármikor mondhatják, hogy "bocsi, felvettünk mást, többre nincs kapacitásunk".

Nálunk a városban 1 olyan cég van, akik fogadtak egyetemistákat, 4-en jelentkeztünk, egyedül engem vettek fel, mert nekem volt középiskolából már munkatapasztalatom ezen a területen. Szóval érdemes beleírni, ha szakirányú.

2022. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Mivel első munkahelyed, ezért én beleírnám. Minden kis + számíthat a kiválasztásnál.
2022. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lásd #5. válasz. Igen, írd bele. Nem feltétlenül csak a tapasztalat megléte miatt, hanem erősíted azt a képet magadról, hogy te dolgozni akarsz és tudsz, máshol is helyt tudtál állni fiatalon, ami pozitívum
2022. márc. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!