Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelező egy munkahelyen a...

Kötelező egy munkahelyen a túlóra vállalása?

Figyelt kérdés

Ma megkérdezett engem a műszakvezető,hogy holnap jövök-e túlórázni.

"Nem" választ adtam neki.

Viszont hallottam ilyesmit,hogy ha nem vállalom a túlórát,akkor lecserélik a munkavállalót.

Ezt munka törvénykönyve írja elő?Létezik az ilyen szabályozás?Megteheti a munkáltató?Végülis úgy kérdezte tőlem,hogy holnap túlórába bejövök-e dolgozni...



2021. febr. 26. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Benne van-e a szerződésedben, hogy minimum 24 órával előtte bejelentve túlórára kötelezhető vagy?
2021. febr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tartalmaz ilyet.
2021. febr. 26. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen helyen nem is maradnék.. alkalmazott vagyok nem pedig rabszolga.
2021. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem kötelező csak a cégnek sem kötekező téged alkalmaznia. Ha nem "vágodsz be" a megfelelò embereknél akkor eláshatod magad kb.
2021. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Más indokkal küld majd el. Volt már ilyen munkahelyem.
2021. febr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, - ha van talonban másik munkalehetőséged. A képedbe soha, senki nem fogja megmondani, hogy ezért fognak elküldeni, de ettől függetlenül megteszik, mert nem voltál "lojális" a céghez. Lojalitás értelmezése a 21. század elején:

Lojálisnak az a munkavállaló tekinthető, aki a létminimum egyharmadáért 7/24-ben rendelkezésre áll öt-hat szakterületen egy azon időben.

Manapság ehhez kell tartania magát annak, aki dolgozna.

2021. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!