Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkatársam nem akar spagettih...

Munkatársam nem akar spagettihuszár lenni, mit kezdjünk vele?

Figyelt kérdés

4-en vagyunk gyakornokok (március 7-én kezdtünk), mérnökinformatikus hallgatók vagyunk, 3 hálózatra szakosodott, 1 szoftverfejlesztésre. Mind utolsó évesek vagyunk.

Az egyetem meghírdetett egy vészhelyzet szakmai gyakorlatot azoknak a hallgatóknak, akik a 4 év alatt nem tudtak elhelyezkedni a való életben sehol, mert rossz tanulók és emiatt rosszak a szakmában, vagy csak szimplán szerencsétlenek voltak.

Úgy volt, hogy a mi feladatunk 2 hónapig új számítógépek kitelepítése lesz a tantermekbe, de sajnos nem futbak be a gépek nyárig. Úgyhogy a mi feladatunk 2 hónap kulimunka. Pakolás, szekrényszerelés, leltárazás, selejtezés és UTP kábel tesztelés.

Múlthét szerda óta ez a feladatunk, kaptunk 10.000 kábelt amit le kéne tesztelni és szortírozni méret szerint. Mind a négyen szépen csináltuk is a feladatot, majd az egyik gyakornoktársunk (aki szoftverfejlesztésre szakosodott) beadta tegnap a törölközőt. Nem hajlandó spagetti huszárkodni (így hívnak a főnökök minket, szerintünk nagyon találó és vicces), mert szerinte ez gyári munka és nem informatikus meló. Hát őszinten nem tudom mire számított amikor idejött...

Szóltunk a főnököknek ma délelőtt, azt mondták elbeszélgetnek vele, de nem történik semmi. Ez így nem állapot. Nagyon zavaró hogy mi itt dolgozunk (most a kérdés erejéig összeültünk ezt megírni) és ő csak a telót nyomogatja unott fejjel egész nap.

Mivel vehetnénk rá a kábelezésre?



2022. márc. 17. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. Minden nap menjetek a főnökhöz, előbb-utóbb kihajítják.
2022. márc. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk ha emiatt nem lenne diplomája, nem szeretnénk elhajtani, meg kéne a férfierő.

A 4 emberből 2-en fiúk és 2-en lányok vagyunk, ha elmegy akkor a spagettihuszárkodás után 1 fiúra fog minden nehéz pakolás hárulni. Ami cinkes lenne.

2022. márc. 17. 14:14
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Sehogyan. Nem kényszeríthetitek munkára, ha nem akar dolgozni. Az meg hogy nem lesz meg a diplomája ilyen baromság miatt, az megint nem a te ügyed. Pakoljatok ti is csajok. Én is nő vagyok, de nem rokkanok bele a pakolásba. Rendbe csaptam már pár retkes, poros irattárat annyira, hogy elmondhassam, hogy több 100 kilót megmozgattam. Persze ésszel, nem emeltem túl magam. Ti is meg tudjátok csinálni...
2022. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát rendben. Akkor megpróbáljuk ignorálni és szólni a főnököknek gyakran. Addig hátha észbekap.
2022. márc. 17. 14:35
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ne legyetek szemetek,mert mondjuk nem fain hogy most ilyen hülyeség miatt ne legyen diplomája.

Maximum 3-man áljatok oda,és magyarázatok meg hogy ne ti dolgozatok mint az állat,és ő csak nyomogatja az telóját.

Maximum kicsit fenyegetések avval hogy elmondjátok az főnöknek,most szerintem ha fair módon akarjátok eldönteni akkor jutattások az eszébe hogy nem azért van ott hogy pihenjen.

2022. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Mi az, hogy ilyen hülyeség miatt? Örüljön, hogy megkapta a lehetőséget, hogy a szakmai gyakorlatot ilyen semmiséggel kiválthatja. Ha nem akarja kiváltani, akkor szerezzen magának gyakorlati helyet.
2022. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

6

Mert mondjuk te se örülnél ha mondjuk olyan munkát kellene csinálni,amelyik bármelyik hülye 50 forintért elvégezne.

Gyári munka ez.

2022. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Főleg hogy teljesen ingyen dolgozunk sajnos... De hát ez van, legalább kiváltjuk a szakmai gyakot, kibírható az a 8 hét.
2022. márc. 17. 15:33
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A szakmai gyakorlatok 90%-a ilyen, semmit nem ad hozzá a szakmai tudásodhoz. De kötelező, úgyhogy csinálni kell.
2022. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk is olyan, kb semmi tudas.

Orulj neki h megkapod a diplomat...

2022. márc. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!